دکتر روحانی هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید نیجریه:

هماهنگی و همکاری بیشتر ایران و نیجریه در عرصه های بین المللی برای تحقق اهداف مشترک ضروری است /  ایران و نیجریه از ظرفیت های خوبی برای همکاری در زمینه های تجاری،کشاورزی ، انرژی و علم و فناوری برخوردارند

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت توسعه روابط ایران و نیجریه، اظهار داشت: امیدوارم روابط دیرینه دو کشور با بهره گیری از ظرفیت های موجود میان دو کشور و دو ملت توسعه بیشتری یابد.

شناسه خبر: 122237 -

سه شنبه 29 تير 1400 - 11:16

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید نیجریه در تهران با بیان اینکه دو کشور از ظرفیت‌های خوبی در زمینه‌های تجاری، کشاورزی، علم و فناوری و بویژه انرژی برخوردار هستند، گفت: باید از ظرفیت‌های موجود در راستای منافع دو ملت حداکثر استفاده را کرد.

رئیس جمهور با اشاره به همکاری های خوب تهران و آبوجا در سازمان‌های بین‌المللی، خاطر نشان کرد: همواره هماهنگی و همکاری دو کشور در عرصه‌های بین‌المللی وجود داشته و این همکاری ها می تواند موجب تحکیم بیش از پیش مناسبات و روابط دوجانبه در مسیر اهداف مشترک باشد.

«یاکوبو سانتوراکی سلیمان» سفیر جدید نیجریه در تهران نیز در این دیدار پس از تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور کشورمان ، اهتمام نیجریه به تقویت هر چه بیشتر روابط با ایران بویژه در بخش بازرگانی، تجاری و کشاورزی را مورد تأکید قرار داد و گفت: نیجریه تمایل دارد سطح روابط دوجانبه با تهران را بیش از پیش گسترش دهد.

سفیر جدید نیجریه با بیان اینکه کشورش می تواند بازار بزرگی برای کالاهای ایرانی باشد،گفت:  از حضور شرکت‌های ایرانی برای کمک به توسعه نیجریه استقبال می‌کنیم.

شناسه خبر: 122237

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده