در هشتاد و یکمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید؛

دکتر روحانی طرح های ملی وزارتخانه های راه و شهرسازی و ورزش و جوانان را افتتاح کرد

رئیس جمهور در هشتاد و یکمین پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید فرمان افتتاح طرح‌های ملی وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و ورزش جوانان در سراسر کشور را از طریق ویدئوکنفرانس صادر کرد.

پنجشنبه 24 تير 1400 - 11:48

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در ارتباط تصویری با استان های مرکزی، لرستان ، مازندران ، فارس، بوشهر و هرمزگان، 37 پروژه بزرگراهی، بندری، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شامل بهره‌برداری از 321 کیلومتر پروژه بزرگراهی و باند دوم راه اصلی در 17 استان کشور، 4 طرح در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، 16 پروژه بندری شامل سه پست اسکله نفتی و انواع سامانه‌های اعلام حریق و سامانه مرجع دریایی در این استان‌ها را افتتاح کرد.
امروز همچنین بهره برداری رسمی از سالن‌های چندمنظوره ورزشی از جمله سالن های 6 هزار نفره ساری و شیراز و 262 فضای ورزشی در شهرهای مختلف کشور با فرمان رئیس جمهور آغاز شد.
برای اجرای این طرح ها و پروژه‌های توسعه ای و زیرساختی کشور، 21 هزار و 423 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده که برای یک هزار و 422 نفر اشتغالزایی به همراه دارد.
دکتر روحانی قبل از صدور فرمان افتتاح 321 کیلومتر پروژه بزرگراهی و راه های اصلی در 17 استان کشور، با بیان اینکه در این دولت بزرگراه های کشور از 12 هزار کیلومتر به 20 هزار کیلومتر افزایش یافته است، گفت: 6 هزار کیلومتر بزرگراه نیز در دست اجراست که با تکمیل آن بزرگراه های کشور تقریبا دو برابر خواهد شد و اقدامات انجام شده در حوزه مهم و زیر ساختی، ریل گذاری برای دولت آینده است.
رئیس جمهور در آیین افتتاح پروژه های بندری در بندر شهید رجایی استان هرمزگان با اشاره به آغاز استفاده از تجهیزات جدید لایروبی در بنادر کشور، گفت: اینکه از لحاظ لایروبی امروز قادر هستید با استفاد از تجهیزات جدید عمق لازم را برای اسکله ها بوجود آورید تا کشتی ها به راحتی برای تخلیه و بارگیری پهلو بگیرند، بسیار ارزشمند است.

شناسه خبر: 122167