در هفتاد و هشتمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید؛

دکتر روحانی طرح های ملی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی را افتتاح کرد

رئیس جمهور در هفتاد و هشتمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید، 62 طرح تولیدی ، اقتصادی و زیربنایی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی را به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح کرد.

سه شنبه 15 تير 1400 - 11:45

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در ارتباط تصویری با استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان و سیستان و بلوچستان، فرمان افتتاح 62 طرح تولیدی، اقتصادی و زیربنایی در مناطق آزادتجاری و ویژه اقتصادی در مناطق آزاد ارس،، ماکو، انزلی و چابهار را صادر کرد.

برای طرح های ملی که امروز با فرمان رئیس جمهور در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور به بهره برداری رسید در مجموع 3 هزار و 105 میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده و این طرح ها برای یک هزار و 638 نفر اشتغال ایجاد کرده است.

دکتر روحانی قبل از صدور فرمان افتتاح طرح های ملی منطقه آزاد چابهار، گفت:  منطقه آزاد چابهار اهمیت خاص و ویژه‌ای برای ما دارد به دلیل اینکه خود بندر چابهار جایگاه استراتژیک و مهمی دارد و در آینده جزو بنادر درجه یک و بسیار مهم واردات و صادرات کشور خواهد بود .

رییس جمهور در آیین افتتاح طرح های تولیدی و زیربنایی منطقه آزاد انزلی، گفت: راه‌آهن رشت به کاسپین یکی از راه‌آهن‌های بسیار مهم ما است که می‌تواند کشورهای دریای خزر و منطقه را به راه‌آهن ایران متصل کند و به همین دلیل تلاش بسیار زیادی شد تا این راه‌آهن در دولت دوازدهم به اتمام برسد و افتتاح شود.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه براساس گزارش ها 85 درصد کار انجام گرفته است ابزار امیدواری کرد که این  راه‌آهن بسیار مهم که خلیج فارس را به دریای خزر متصل می‌کند در ماه های آینده به افتتاح برسد.

شناسه خبر: 122011