در هفتاد و پنجمین پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید؛

بهره ‌برداری از ۳ طرح عظیم شرکت ملی گاز ایران با فرمان رئیس جمهور آغاز شد

بهره‌برداری از ۳ طرح عظیم شرکت ملی گاز ایران با اعتبار 13 هزار و 700 میلیارد تومان، روز پنجشنبه با فرمان رئیس جمهور و از طریق ویدئوکنفرانس آغاز شد.

شناسه خبر: 121855 -

پنجشنبه 3 تير 1400 - 11:57

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، در هفتاد و پنجمین هفته پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید، فرمان افتتاح رسمی پروژه گازرسانی به ۲۱ شهر، ۲۸۰۹ روستا، 4 هزار و ۶۶۴ واحد صنعتی در سراسر کشور، ۴ واحد تاسیسات تقویت فشار گاز در استان‌های خوزستان و فارس و واحد شیرین‌سازی برش سبک مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا در بندر امام خمینی را صادر کرد.
با افتتاح این پروژه‌های گازرسانی پوشش گازرسانی در کشور به سطح ۹۵ درصد می‌رسد.
رییس جمهور قبل از صدور فرمان طرح های گازرسانی شهری، روستای و صنعتی در استان خراسان جنوبی، گزارش ارائه شده درمورد گازرسانی به روستاهای استان را دلگرم کننده دانست وگفت: اینکه در طول هشت سال فعالیت این دولت گازرسانی به روستاها نسبت به هشت سال قبل 25 برابر شده و همچنین 10 برابر شدن گازرسانی به واحدهای صنعتی استان در این سال ها برغم شرایط سخت ناشی از جنگ اقتصادی، افتخار آمیز بوده و نشان از خدمت همه مهندسین، کارگران و مدیران عزیز بخش گاز برای آبادانی کشور است.
دکتر روحانی در آیین افتتاح طرح های گازرسانی در استان لرستان، بهره مندی 97 درصد از مردم استان از نعمت گاز را بسیار با اهمیت خواند و گفت: کاری که طراحان و مهندسان وزارت نفت و شرکت گاز در کشور انجام داده و کشور ما را از لحاظ گازرسانی در سطح دنیا به عنوان اولین کشور قرار داده اند، بسیار حائز اهمیت است.

دکتر روحانی قبل از صدور فرمان آغاز بهره برداری از طرح های گازرسانی 8 شهر، 93 روستا و120 واحد صنعتی در استان کرمان، با گرامیداشت یاد وخاطره شخصیت ها و شهدای بزرگوار استان از جمله سردار شهید سلیمانی، شهید باهنر و مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که از افتخارآفرینان برای کشور بوده اند، گقت: مردم بسیار خوب و انقلابی استان کرمان همیشه پشتیبان نهضت امام و انقلاب بوده اند.

رئیس جمهور دوبرابر شدن گازرسانی به شهرها و سه برابر شدن در روستاهای استان کرمان در این دولت را تحول بسیار خوبی برای استان دانست و گفت: بسیار خوشحال کننده است که در شرایط سخت جنگ اقتصادی کارگران، مهندسین و مدیران ما به وعده خودشان نسبت به ملت بسیار خوب خود وفا کردند.

دکتر روحانی قبل از صدور فرمان افتتاح تاسیسات تقویت فشار گاز در استان های فارس و خوزستان، جلوگیری از افت فشار گاز با استفاده از تاسیسات تقویت فشار را در مسیر تامین گاز مصرفی مورد نیاز مردم و صنایع در زمان های پرمصرف، بسیار مهم عنوان کرد.

 رئیس جمهور  همچنین قبل از آغاز بهره برداری رسمی از طرح  شیرین‌سازی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا با اشاره به اهمیت جایگاه محصولات پتروشیمی در صادرات کشور،گفت: مردم مطلع باشند که یک مجتمع پتروشیمی در سال گذشته 3 میلیارد دلار صادرات داشته و 73 هزار میلیارد تومان فروش داخلی داشته  است که این نشان  از عظمت کار تولیدی کشور در شرایط جنگ اقتصادی است.

شناسه خبر: 121855

- دولت یادهم و دوازدهم

- جلسات

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده