در هفتاد و سومین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید؛

دکتر روحانی طرح های ملی حوزه بهداشت و درمان را افتتاح کرد / اقدامات انجام شده در حوزه سلامت در 8 سال دولت تدبیر و امید در تاریخ کشور بی سابقه است

رئیس جمهور در هفتاد و سومین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید طرح‌های ملی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در استان‌های گیلان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، تهران و قم و همچنین دو ایستگاه مترو در شهر تهران را افتتاح کرد.

شناسه خبر: 121719 -

پنجشنبه 27 خرداد 1400 - 11:58

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در ارتباط ویدئوکنفرانسی طرح‌های مربوط به بخش بهداشت و درمان و سلامت را با اعتبار 3هزار و 214 میلیون تومان و با ظرفیت اشتغالی 2هزار و 680 نفر افتتاح کرد.
رئیس جمهور در این ارتباط تصویری دستور بهره‌برداری از یک هزار و 27 تخت بیمارستانی شامل بیمارستان 538 تختخوابی فیروزآبادی شهر ری، بیمارستان 135 تختخوابی جایگزین لنگرود و بیمارستان 96 تختخوابی جایگزین آذرشهر، بیمارستان 90 تختخوابی تکاب و بیمارستان 218 تختخوابی بخش خصوصی مادر قم را در حوزه طرح‌های ملی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی را صادر کرد.
امروز همچنین با فرمان رئیس جمهور دو ایستگاه متروی مدافعان سلامت و شهرک آزمایش در حوزه طرح‌های توسعه ای شهرداری تهران، به بهره برداری رسید.
رئیس جمهور قبل از صدور فرمان افتتاح بیمارستان 528 تختخوابی فیروزآبادی شهرری، با قدردانی از تلاش های انجام شده برای به بهره برداری رسیدن این مرکز بهداشتی و درمانی، تاکید کرد: اقدامات انجام شده در طول 8 سال فعالیت دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و سلامت در تاریخ کشور بی نظیر و بی سابقه است و در هیچ برهه ای نداریم که در 8 سال چنین تحولی در بخش سلامت اتفاق افتاده باشد.
دکتر روحانی افزوده شدن 14 هزار تخت بیمارستانی به ظرفیت درمانی کشور در طول یکسال را اقدامی ارزشمند و افتخار آمیز دانست و گفت: از همه دست اندرکاران می خواهم از تبلیغات ناروا نرنجند و از حرفهای بی اساس نگران نشوند، ‌دروغ‌ها را باد می‌برد و بیمارستان، تخت، پزشک و درمان می‌ماند و مردم در طول سالهای آینده شاهد آثار این هشت سال خواهند بود و دروغگو هیچ وقت به نتیجه‌ای نمی‌رسد.
دکتر روحانی در آیین افتتاح بیمارستان 135 تختخوابی شهید حسین پور لنگرود، ارائه خدمات در استان های مهمان پذیر از جمله استان های شمالی، خراسان، اصفهان ، فارس و آذربایجان را یک وظیفه مضاعف دانست و گفت: گردشگری سلامت از اهمیت بالایی برای ما برخوردار است و بیمارستان ها در استان های مرزی کشور می توانند با ارائه خدمات درمانی به مهمانان و گردشگران خارجی در توسعه گردشگری سلامت بسیار موثر باشند.
رئیس جمهور با بیان اینکه قبل از انقلاب هر کسی در کشور دچار یک بیماری سخت می شد دنبال این بود که راهی پیدا کند تا برای درمان به خارج برود، گفت: امروز بسیاری از ایرانیانی که در کشورهای خارجی ساکن هستند، ترجیح می دهند برای درمان خود یا حتی برای برخی از عمل‌های جراحی ایران را انتخاب کنند.
دکتر روحانی افزود: معنای این وضعیت این است که پزشکان و پرستاران عزیز و همه عزیزانی که در بخش سلامت تلاش می‌کنند، یک کار بزرگ و پرافتخاری را در این 43 سال در کشور ما به وجود آورده اند .

رئیس جمهور قبل از صدور فرمان افتتاح بیمارستان 96 تختخوابی شهرستان آذرشهر، با بیان اینکه مردم آذربایجان در تمام مقاطع اعم از انقلاب مشروطه، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس  همیشه نقش و سهم بسیار زیادی را بر دوش داشته اند، گفت: اگر بهمن 56 در تبریز و حرکت مردم و قیام مردم تبریز نبود معلوم نبود مسیر انقلاب چگونه بود.

 دکتر روحانی قبل از صدور فرمان افتتاح بیمارستان شهرستان تکاب، گفت: اینکه افتتاح ها درحوزه سلامت در مناطق مرزی یا در مراکز محروم کشور در این هشت سال بیش از مراکز برخوردار یا مرکزیت کشور بوده  به معنای عدالت در بخش سلامت است که برای همه ما حائز اهمیت است.

رئیس جمهور با ابراز امیدواری به اینکه مردم کشور هیچ وقت نیاز به تخت بیمارستانی نداشته باشند، گفت: ما باید همیشه آماده باشیم که در صورت لزوم به مردم عزیز مخصوصا کسانی که در شرایط بیماری قرار می‌گیرند خدمات لازم را تقدیم کنیم.

دکتر روحانی همچنین در آیین بهره برداری از فاز اول بیمارستان 218 تختخوابی مادر در شهرستان قم، با تبریک دهه کرامت، اظهارداشت: قم همواره به عنوان مرکز انقلاب مطرح بوده و امروز هم به عنوان مرکز علم و دانش خاندان رسالت و اهل بیت(ع) است و از سراسر جهان از این نور ساطع حوزه علمیه قم بحمدالله استفاده می‌کنند.

رئیس جمهور قبل از صدور فرمان افتتاح ایستگاه مترو مدافعان سلامت در شهر تهران، با قدردانی از اقدامات انجام شد از سوی شهرداری تهران در خدمت به شهروندان بویژه در زمینه حمل و نقل شهری، گفت: ارائه خدمات به مردم و بخش حمل و نقل کار بسیار پیچیده و سختی است و امروز بسیار خوشحالم که بخش دیگری از خط هفت مترو با نام مدافعان سلامت به افتتاح می‌رسد.

رئیس جمهور با ابراز امیدواری به اینکه دولت و همه مسوولین در سراسر کشور همچنان بتوانند خادم خوبی برای مردم عزیز کشور باشند، گفت: لایحه منابع مالی پایدار یکی از لوایح بسیار مهم دولت بود که تقدیم مجلس شورای اسلامی شد و می‌تواند بسیاری از دغدغه‌های شهرداران عزیز و محترم را در کشور مرتفع کند.

دکتر روحانی همچنین در آیین افتتاح ایستگاه متروی شهرک آزمایش نیز با اشاره به اقدامات انجام شده در دولت های مختلف برای توسعه مترو در کشور، گفت: اینکه امروز تهران دارای 140 ایستگاه مترو هست بسیار خوشحال کننده است .

 رئیس جمهور افزود: یادم نمی‌رود از شروع مجلس دوم و تلاشی که نمایندگان مجلس دوم شورای اسلامی  برای فعال شدن متروی تهران انجام دادند، چون مترو فعال نبود فقط یک نقشه‌ای روی کاغذ بود کاری انجام نگرفته بود و خدا رحمت کند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که نقش ایشان برای اینکه مترو در تهران به حرکت دربیاید بسیار زیاد بود.

دکتر روحانی با اشاره به مسئولیت خود و آقای دری نجف آبادی به عنوان نمایندگان وقت تهران برای پیگیری موضوع راه اندازی متروی تهران، افزود: بسیار خوشحال کننده است که تلاشهای بسیار زیادی در سالهای گذشته و در این دولت انجام گرفته و امروز شاهد موفقیت‌های خوبی هستیم و امیدواریم این مسیر ادامه یابد .

رئیس جمهور همچنین با تاکید بر اولویت داشتن واکسیناسیون رانندگان، گفت: رانندگان  در تماس مداوم با گروههای مختلف از مردم هستند و انشاءالله این کار انجام می گیرد .

دکتر روحانی همچنین درخصوص درخواست دیگر معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درمورد خرید 5 هزار دستگاه اتوبوس و همچنین 420  واگن قطار، گفت: حتما موارد مورد اشاره را دنبال می کنیم و امیدواریم در هفته‌های آینده بتوانیم در هر سه زمینه اقدامات لازم را انجام بدهیم. 

شناسه خبر: 121719

- دولت یادهم و دوازدهم

- جلسات

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده