دکتر واعظی در آیین اختتامیه جایزه ملی جوان نوآور ماندگار:

کلید حل مشکلات کشور اتکا به جوانان است/ تاکید بر اهمیت تقویت اکوسیستم نوآوری و حمایت از کسانی که برای اعتلای دانش و فناوری در کشور تلاش می کنند/ ضرورت تلاش همگانی برای برگزاری انتخاباتی پرشور با حضور حداکثری

اختتامیه جایزه ملی جوان نوآور ماندگار، نشان عالی شهید موسوی روز دوشنبه با حضور رییس دفتر رییس جمهوری ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و به همت واحد تهران غرب دانشگاه آزاد اسلامی در تالار وحدت برگزار شد.

شناسه خبر: 121304 -

دوشنبه 27 ارديبهشت 1400 - 19:06

دکتر محمود واعظی در این مراسم در سخنانی با اشاره به 3 مفهوم ارزشمند این جشنواره یعنی« جهاد و شهادت به عنوان الگویی برای خدمت»، «تخصص، خلاقیت و نوآوری برای حل مشکلات و توسعه کشور» و «اتکاء به نیروهای جوان برای حضور مؤثر در عرصه های مؤثر» گفت: این سه مفهوم از دید بنده می تواند کلید حل بسیاری از مسایل و مشکلات مزمن کشور باشد.

رییس دفتر رییس جمهور اضافه کرد: این جشنواره به دنبال نوآوری و ابتکار در مسایل اجتماعی است و به اتکاء جوانان متخصص و نوآور برای حل مشکلات و آسیب های اجتماعی پایه گذاری شده است و امیدوارم اهداف جشنواره در سال های آتی بتواند منشأ تحول در حوزه اجتماعی شود.

دکتر واعظی خاطرنشان کرد: در روزهایی که سرمایه ملی کشورها بیش از منابع زیرزمینی و معادن دانش و فناوری و نیروی انسانی نخبه و توانمند است تقویت اکوسیستم نوآوری و حمایت از همه کسانی که برای اعتلای دانش و فناوری در این مرز و بوم می‌کوشند اهمیت بسزایی دارد.

رییس دفتر رییس جمهوری همچنین در حاشیه این جشنواره در جمع خبرنگاران گفت: آمادگی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سالم وجود دارد و همه مسوولان دولتی باید به وظایف قانونی خود عمل کنند و به طور کامل بی طرف باشند.

دکتر واعظی درباره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تاکید کرد: ما خوشبین هستیم که انتخاباتی خوب، بدون مشکل، امن و سالم که مورد رضای خداوند و مورد قبول مردم باشد برگزار خواهد شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور  افزود: امیدوار هستیم با مشارکت خوبی که داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در ثبت نام داشتند و از طرفی ترکیبی (اسامی نهایی نامزدها) هم که از سوی شورای نگهبان اعلام می شود همه سلایق در کشور بتوانند به نامزدهای مورد نظر خود رای بدهند.

دکتر واعظی  تصریح کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند  همه ما  چه دولت و چه مردم باید تلاش کنیم مشارکت حداکثری در انتخابات را شاهد باشیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با یادآوری اینکه نتیجه مشارکت حداکثری فقط در داخل کشور نیست، تاکید کرد: درست است که نتیجه مشارکت حداکثری در کشور  انسجام، وحدت و همدلی است اما مهم تر این است که پیام بسیار مهمی را به خارج از کشور به ویژه آن کسانی که در حال توطئه برای تضعیف نظام اسلامی ما هستند، بدهیم.

دکتر واعظی درخصوص سلامت برگزاری انتخابات نیز گفت: آقای رییس جمهور بارها به صراحت اعلام کرده اند که ما تضمین می کنیم انتخاباتی سالم و امن  برگزار شود و حتی سلامت شرکت کنندگان و مردمی که رای می دهند را نیز در نظر می گیریم.

شناسه خبر: 121304

- دفتر رئیس‌جمهوری

- جلسات

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده