حجت الاسلام والمسلمین اختری در مراسم معرفی جایزه جهانی آثار سردار سلیمانی:

خون شهیدان موجب جاودانگی، ایجاد قدرت و حیات در کالبد جامعه می شود

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری گفت: خون شهیدان موجب جاودانگی، ایجاد قدرت و حیات در کالبد جامعه و تقویت روحیه مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان می شود.

شناسه خبر: 119412 -

چهارشنبه 15 بهمن 1399 - 09:38

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن اختری در آئین معرفی جایزه جهانی آثار سردار سلیمانی که در تالار حوزه هنری برگزار شد، اظهارداشت: تجلیل و تقدیر از خانواده های شهدای و ایثارگران، اقدامی تاثیرگذار و نقش آفرین در زنده نگهداشتن یاد شهدا، رشادت ها و خدماتی است که شهدا با فداکاری های خود به یادگار گذاشتند و همچنین باعث می شود روحیه مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان رشد پیدا کند و گسترش یابد.

وی افزود: همان طور که خون شهیدان باعث جاودانگی می شود موجب ایجاد قدرت و حیات در کالبد جامعه نیز خواهد شد و همان طور که خون در کالبد انسان حیات آفرین است، خون شهدا نیز باعث تقویت روحیه ایثار و فداکاری در جامعه خواهد شد. امروز مسئله مقاومت در بسیاری از کشورها و منطقه خاورمیانه به عنوان یکی از برجسته ترین و شایسته ترین اقداماتی است که در جامعه صورت می گیرد مانند مقاومتی که مردم مظلوم یمن از خود نشان می دهند و مقاومتی که در فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی در جریان است.

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری با بیان اینکه برگزاری مراسم هایی برای تجلیل از خانواده شهدا باعث تقویت جبهه مقاومت می شود، گفت: برگزاری چنین مراسم هایی موجب می شود که خانواده شهدا احساس نکنند که شهدا فراموش شده اند و جامعه شهدا و فداکاری هایشان را فراموش نمی کند و مردم شهدای خود را به یاد دارند و زندگی آنها برایشان ارزشمند است و باعث می شود خانواده شهدا روحیه بیشتری پیدا کنند و امید بیشتری یابند.

حجت الاسلام والمسلمین اختری در ادامه بیان کرد: تجلیل از خانواده شهدا باعث می شود اهدافی که شهدا به دنبال آن بودند تحقق یابد، شهدا در کشورهای گوناگون مانند افغانستان، یمن، لبنان، عراق، پاکستان، سوریه، نیجریه، افغانستان و ... اهداف والایی را در مقابل تجاوز و اشغالگری ها پیگیری می کردند که تجلیل از خانواده شهدا این اهداف را زنده و روحیه مقاومت را تقویت می کند.

وی با تاکید بر اهمیت اهداف مقدس شهدا، گفت: این اهداف که شهدا به خاطر ان شهید شدند دیگران احساس وظیفه می کنند که نباید در این راه کوتاه بیایند و تسلیم شوند.

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری اظهارداشت: در طول 42 سال پیروزی انقلاب اسلامی چه در داخل و چه در خارج از کشور شاهد بودیم با شهادت شهدا، راه شهدا زنده تر و موجب پایداری و پاسداری از نظام جمهوری اسلامی شد.

وی افزود: امروز جوانان روز به روز بیشتر به میدان می آیند و انتشار آثار شهدا مانند بنرها، عکس ها و کتب موجب می شود جوانان بسیاری به این راه مقابله با دشمن، اشغالگری، تجاوزگری ها و مقابله با تکفیری ها و داعش قدم بردارند و مقاومت را تقویت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین اختری همچنین گفت: امروز آثار و برکات و دستاوردهای خون شهدا کاملا مشهود است شهدا عظمت بسیاری آفریدند.

 در این مراسم جایزه جهانی ایثار سردار سلیمانی به خانواده شهدای مقاومت مانند خانواده شهید سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس، شهید موسوی و شهدایی از ترکیه، نیجریه و لبنان اهدا شد.

شناسه خبر: 119412

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سخنراني ها