در جلسه هیات دولت انجام شد؛

انتصاب استاندار جدید کرمان/ تصویب تشکیل شورای عالی آمایش سرزمین/ صدور مجوز ایجاد پست های سازمانی جدید در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

جلسه هیات دولت روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد و در این جلسه آقای علی زینی وند با تصویب هیات وزیران، به عنوان استاندار جدید کرمان منصوب شد.

چهارشنبه 21 آبان 1399 - 14:10

رئیس جمهور در این  جلسه  از مردم کرمان به عنوان مردمانی مؤمن، انقلابی، متدین، دانش دوست و عالِم پرور یاد کرد و گفت: این استان شهیدان والا مقامی تقدیم انقلاب و ایران کرده است و چه افتخاری بالاتر از اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی با آن همه نقش ارزنده در دوران دفاع مقدس و مبارزه با تروریسم، از اهالی این دیار است.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: امنیت ایران و حتی امنیت منطقه و کشورهای همسایه وام دار رشادت ها و دلاوری های حاج قاسم سلیمانی است.

وی در ادامه، از استاندار منتخب خواست که از همه اقشار بویژه از جوانان، بانوان، اقوام و مذاهب مختلف در اداره بهینه استان استفاده کند و رعایت اعتدال و اجتناب از افراط و تندروی را سرلوحه تصمیمات و اقدامات خود قرار دهد. رئیس جمهور همچنین از زحمات آقای فدایی، استاندار پیشین تقدیر کرد.

بررسی گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور درخصوص «آمایش سرزمین»

در ادامه جلسه، اعضای دولت به بحث و بررسی پیرامون گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور درخصوص «آمایش سرزمین» پرداختند و ادامه بررسی آن به جلسه آتی دولت موکول شد.

هیات وزیران همچنین با هدف یکپارچگی بخشی، سرزمینی و سازمانی و به منظور تمرکززدایی و تفویض اختیار مربوط به سطوح منطقه ای، آیین نامه اجرایی بند «الف» ماده (۳۲) قانون احکام دایمی برنامه های توسعه کشور – مصوب ۱۳۹۵ – موضوع تشکیل شورای عالی آمایش سرزمین را به تصویب رساند.

تعیین ارکان شورای عالی، وظایف، تعیین اسناد توسعه سرزمینی که ملزم به تصویب نهایی شورایعالی هستند، تشکیل کمیسیون و تعیین اعضای آن، تعیین دبیرخانه و وظایف آن، تشکیل کارگروه های موضوعی و یا موضعی و کمیته های فنی مربوطه، تشکیل شورای هماهنگی منطقه ای با هدف هماهنگی، سیاستگذاری، پیگیری و پیشبرد سریع تر امور توسعه و پیشرفت مناطق مختلف کشور، ایجاد تعادل و توازن در استان ها و مناطق و دسترسی آنها به سرمایه و امکانات لازم به فراخور نیازها و استعدادهای رشد و تعیین وظایف، اختیارات و اعضای آن، از جمله موارد مندرج در آیین نامه مذکور است.

صدور مجوز ایجاد پست های سازمانی جدید در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

دولت با توجه به ضرورت ایجاد تحول ساختاری به منظور مواجهه فعالانه با تحولات فضای مجازی و همچنین الزام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تدوین سند تحول سازمانی حوزه فرهنگ با هدف بررسی و رصد محتوای فرهنگی و هنری در فضای مجازی، فرهنگ سازی و ارتقای سواد رسانه ای و نیز کارآفرینی و توسعه کسب و کارهای فرهنگی و هنری دیجیتال، با ایجاد ۱۸۶ پست سازمانی جدید در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موافقت کرد.

شناسه خبر: 118118