با بیش از ۴ هزار و 800 میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشتغال زایی مستقیم برای یک هزار و ۲۷۰ نفر؛

طرح‌های بزرگ صنعتی و معدنی در استان‌های اصفهان و خراسان رضوی با دستور دکتر روحانی افتتاح شد

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور روز پنجشنبه چند طرح‌ بزرگ صنعتی و معدنی در استان‌های اصفهان و خراسان رضوی را با سرمایه گذاری بیش از ۴ هزار و 800 میلیارد تومان، به طور همزمان و از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح کرد.

شناسه خبر: 115809 -

پنجشنبه 22 خرداد 1399 - 11:57

فاز اول واحد تولید کنسانتره سنگ آهن صنایع معدنی فولاد سنگان با ظرفیت تولید ۵ میلیون تن کنسانتره سنگ آهن و واحد تولید گندله آهن شرکت توسعه فراگیر سناباد با ظرفیت تولید سالانه ۲.۵ میلیون تن گندله آهن در استان خراسان رضوی و طرح‌های جدید گروه صنعتی انتخاب شامل طرح بزرگ "افزایش ظرفیت تولید یخچال فریزر" با ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار دستگاه و طرح "بومی سازی اجزا و قطعات لوازم خانگی" در استان اصفهان ، در این مراسم مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

در مجموع با بهره برداری از این طرح ‌های صنعتی و معدنی که با سرمایه گذاری بیش از ۴ هزار و 800 میلیارد تومان تکمیل شده اند، برای یک هزار و ۲۷۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی می‌شود.

فاز اول واحد تولید کنسانتره سنگ آهن صنایع معدنی فولاد سنگان واقع در شهرستان خواف استان خراسان رضوی با ظرفیت تولید ۵ میلیون تن "کنسانتره آهن" با سرمایه‌گذاری ۲۹۰۰ میلیارد تومانی شرکت فولاد مبارکه برای ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی کرده است.

همچنین واحد تولید گندله آهن شرکت توسعه فراگیر سناباد نیز با ظرفیت تولید ۲.۵ میلیون تن "گندله آهن" و با سرمایه گذاری یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان زمینه اشتغالزایی مستقیم ۲۰۰ نفر را فراهم آورده و در شهرستان خواف خراسان رضوی توسط شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی تکمیل و آماده بهره برداری شده است.

طرح بزرگ "افزایش ظرفیت تولید یخچال فریزر" با ظرفیت ۳۰۰ هزار دستگاه و سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد تومانی با اشتغال زایی ۱۰۰ نفر و طرح "بومی سازی اجزا و قطعات لوازم خانگی" با ظرفیت دو میلیون عدد و سرمایه گذاری ۴۶ میلیارد تومانی و اشتغالزایی ۱۷۰ نفر توسط گروه صنعتی انتخاب در شهرستان مورچه خورت اصفهان تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

همچنین در حاشیه افتتاح این دو طرح در گروه صنعتی انتخاب، پروژه های توسعه‌ای دیگری نظیر هوشمندسازی فرآیندهای تولید، تولید آمیزه های پلیمری، تولید قطعات پلاستیکی لوازم خانگی و راه اندازی خطوط تولید انواع اواپراتور و قطعات سیکل تبرید نیز به بهره‌برداری رسید.

بر اساس گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، ۲۰۰ طرح بزرگ و ‌منتخب (پیشران) در سراسر کشور با اشتغال ۴۱ هزار نفر و سرمایه گذاری ۱۶۹ هزار میلیارد تومان در سال ۹۹ در قالب "پویش ملی تولید، تداوم امید" تکمیل و افتتاح خواهند شد.

همچنین بر این اساس هم اکنون حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ طرح صنعتی و معدنی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در کشور وجود دارد و اقدامات لازم جهت تکمیل و بهره برداری آن ها در حال انجام است.

شناسه خبر: 115809

- دولت یادهم و دوازدهم

- جلسات

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده