روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اتریش تاکید کردند؛

برای مبارزه با پاندمی کرونا، همکاری های همه جانبه بین المللی ضروری است/ایران و اتریش آماده انتقال تجربیات و همکاری های مشترک در مبارزه با بیماری کرونا هستند/مخالفت صریح تهران و وین با تداوم تحریمهای آمریکا علیه کشورها / تاکید بر ضرورت تقویت اینستکس

روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اتریش با تاکید بر اینکه برای مبارزه با یک پاندمی، همکاری های همه جانبه بین المللی ضروری است، گفتند که آماده اند تجربیات خود را در این مبارزه به اشتراک بگذارند و همکاری های مشترک خود را در این عرصه تقویت کنند.

شناسه خبر: 115173 -

چهارشنبه 17 ارديبهشت 1399 - 18:02

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی و "الکساندر  فن دربلن" همچنین تحریم های آمریکا  را مانعی برای تامین نیازهای دارویی و پزشکی دانستند و مخالفت خود را با تداوم این تحریم ها اعلام کردند.

 رئیس جمهور در این تماس تلفنی، با بیان اینکه آمریکا به رغم شرایط سخت کنونی برای مبارزه با بیماری کرونا، تحریمهای خود را در مسیر تامین نیازهای دارویی و پزشکی ایران ادامه می دهد، گفت: دولت آمریکا حتی برای دریافت وام از صندوق بین المللی پول برای مقابله با این ویروس نیز بشدت مخالفت می کند.

دکتر روحانی تصریح کرد: معتقدیم که اتحادیه اروپا در شرایط کنونی باید اقدام جدی تری در قبال تعهدات خودش نسبت به مسایل بین المللی و برجام به عمل آورد.

رئیس جمهور اظهارداشت: فعالیت اروپا برای نحوه مقابله با این پاندمی و کمک به کشورها و پایان تحریم غیر قانونی، اهمیت دارد و امیدوارم شاهد یک تحرک و ابتکار جدید از سوی اروپا باشیم.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی شیوع بیماری کرونا در عرصه جهانی، باید همه تلاش ها در مسیر لغو تحریمها و از بین بردن اختلافات و خاموش کردن جنگ و درگیری ها متمرکز شود، گفت که ایران اسلامی به دنبال صلح و ثبات در منطقه است و از اروپا انتظار دارد با فشار بر رژیم صهیونیستی، اجازه ندهد این رژیم بی توجه به پاندمی جهانی کرونا، به حملات خود به سوریه و لبنان و ادامه محاصره غزه، شرایط را به سمت یک بحران پیش ببرد.

"الکساندر  فن دربلن" رئیس جمهور اتریش نیز در این گفت وگو با تاکید بر علاقه مندی کشورش به توسعه همکاری ها با ایران و آمادگی برای انتقال تجربیات در مبارزه با بیماری کرونا گفت: اتریش و اتحادیه اروپا مخالف تحریمهای آمریکا علیه ایران هستند و به همکاری های خود با تهران ادامه می دهند.

رئیس جمهور اتریش با بیان اینکه، این حرکت آمریکا با پیمان های بین المللی مغایرت دارد و ضد قوانین بین المللی است، اظهارداشت: ما تلاش می کنیم روابط ایران و اروپا بدون تاثیرپذیری از آمریکا بهتر شود.

رؤسای جمهور دو کشور همچنین بر ضرورت تقویت اینستکس تاکید کردند.

شناسه خبر: 115173

- دولت یادهم و دوازدهم

- گفتگوی تلفنی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده