دکتر روحانی در پیامی به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران:

ارتش ما نه نماد جنگ‌سالاری که مظهر پشتوانه‌ی ملت و منافع ملی است/ارتش چه در جنگ، چه در صلح پاسدار جان ایران است و جان ایران جان همه‌ی ایرانیان است/ شما ارتش ایران بودید و همواره ارتش ایران می‌مانید/ امروز کادر بهداشت و درمان در جبهه و شما پشتیبان آنان در پشت جبهه هستید؛ مطمئنا جبهه‌ای که پشتش به ملت و ارتش و نیروهای مسلح باشد، حتماً پیروز است/ از ارتش، جان فدا کردن برای میهن و انسان و جنگیدن برای صلح را می‌آموزیم

رئیس جمهور، ارتش جمهوری اسلامی ایران را نه نماد جنگ‌سالاری که مظهر پشتوانه‌ی ملت و منافع ملی دانست و تاکید کرد که ارتش چه در جنگ، چه در صلح – چه در جنگ سخت چه در جنگ نرم – چه در جبهه، چه در خیابان – چه در پادگان و چه در بیمارستان – پاسدار جان ایران است و جان ایران جان همه‌ی ایرانیان است.

شناسه خبر: 114767 -

جمعه 29 فروردين 1399 - 10:12

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در پیامی به مناسبت 29 فروردین؛ روز ارتش جمهوری اسلامی که توسط امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم «رژه خدمت» یگان‌های منتخب ارتش جمهوری اسلامی ایران با شعار «مدافعان وطن، یاوران سلامت» قرائت شد، اظهار داشت: شما در دفاع مقدس در برابر دشمن از ایران دفاع کردید و چپ و راست و فقیر و غنی و روستائی شهری و پیر و جوان را از هم جدا نساختید. شما ارتش ایران بودید و همواره ارتش ایران می‌مانید.

متن پیام رئیس جمهور به این شرح است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

در طول حیات بشر همواره دفاع و مقابله در برابر دشمن یکی از زیبایی‌های زندگی انسان‌ها بوده است و امروز این زیبایی را هم در مقابله با دشمن عیان و هم در مقابله با دشمن پنهان به خوبی مشاهده می‌کنیم.

امروز سربازان و امیران ارتش و سرداران و سپاهیان در کنار مدافعان سلامت و یاوران حفاظت از جان مردم، با همدلی حماسه می‌سازند.

در این روزهای سخت، ارتش‌های جهان کمتر درگیر جنگ‌اند ولی دشمنی نهان و پنهان به جنگ همه بشر آمده است. این جنگ، جنگی جهانی است اما نه نیمی از جهان با نیمی دیگر؛ که این ویروس پنهان، با همه‌ی جهان در جنگ است. اکنون گویی‌ همه‌ی جهان وطن ماست و ما در همه جای جهان با یک دشمن می‌جنگیم و همین نکته، این جنگ را مقدس‌تر ساخته است.

گرچه در این روزهای دفاع از جان انسان در ایران و همه جای جهان، بنا به پروتکل‌های بهداشتی و اجتماعی، امکان نمایش رژه‌ی سربازان ایران وجود ندارد اما شهروندان ایران در خانه و همه فعالان اقتصادی و اجتماعی در محل کار، مانور اقتدار ملی و اجتماعی «مدافعان وطن» و «یاوران سلامت» را به چشم می‌بینند و بر ارتش جمهوری اسلامی ایران و بر کادر سلامت درود می‌فرستند.

ارتش چه در جنگ، چه در صلح – چه در جنگ سخت چه در جنگ نرم – چه در جبهه، چه در خیابان – چه در پادگان و چه در بیمارستان – پاسدار جان ایران است و جان ایران جان همه‌ی ایرانیان است. شما در دفاع مقدس در برابر دشمن از ایران دفاع کردید و چپ و راست و فقیر و غنی و روستائی شهری و پیر و جوان را از هم جدا نساختید. شما ارتش ایران بودید و همواره ارتش ایران می‌مانید.

روزی دشمن پیش چشم شما عیان بود و مقابله با دشمن آسان‌تر بود. اکنون دشمن پنهان است و در صف مقدم این جبهه پزشکان و پرستاران ایران در حال جنگند و شما پشتیبان آنان هستید.

روزی شما در جبهه بودید و شهروندان پشت جبهه، اکنون کادر بهداشت و درمان در جبهه است و شما پشتیبان آنان در پشت جبهه هستید. مطمئنیم جبهه‌ای که پشتش به ملت و ارتش و نیروهای مسلح باشد حتماً پیروز است.

جهان این جنگ را فراموش نخواهد کرد. انسانی‌ترین جنگ تاریخ که در آن همه انسان‌ها و همه ارتش‌ها برای انسان‌ها می‌جنگند. این رژه‌ی تاریخی از صد رژه‌ی مناسبتی برتر و زیباتر است. همه ما صدای پوتین‌ها، نوای سرودها، صدای تکبیرها و جلوه‌ی نظم و انضباط شما را به خاطر خواهیم سپرد. از ارتش، نظم و انضباط اجتماعی در فاصله‌گذاری اجتماعی را می‌آموزیم. از ارتش، جان فدا کردن برای میهن و انسان را می‌آموزیم. از ارتش، جنگیدن برای صلح را می‌آموزیم. از ارتش ایمان به خداوند و خدمت به خلق را می‌آموزیم.

عظمت کار ارتش در مقاطع مختلف در صحنه‌های اجتماعی از کمک به ملت و دولت در جریان سیل، زلزله، بیماری و دیگر بلایای اجتماعی، ضرورت حفظ نیروی جنگ و دفاع در دوران صلح و آرامش را بیش از پیش ثابت می‌کند. ارتش ما نه نماد جنگ‌سالاری که مظهر پشتوانه‌ی ملت و منافع ملی است. دولت‌ها در این میان می‌آیند و می‌روند تا به ملت‌ها خدمت کنند اما ارتش‌ها می‌مانند و شما در تاریخ می‌مانید چه پیش چشم ملت رژه بروید چه برای سلامت سربازان رژه نروید. صدای بلند ارتش و ملت بزرگ ایران در روز 29 فروردین 1358 که «ارتش فدای ملت – ملت فدای ارتش» جاودانه خواهد ماند.

خداوند یار و یاور شما باد.

حسن روحانی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

شناسه خبر: 114767

- دولت یادهم و دوازدهم

- پيامها و نامه ها