رئیس جمهور در گفت وگو با وزیر جهاد کشاورزی:

پیشبرد سریع طرح گرمسیری از اولویت های مهم در حوزه کشاورزی است/ ایجاد آمادگی های لازم برای کشت بهاره کشاورزان/ دستور برای تدوین یک برنامه جامع جهت استفاده از اراضی دیم در راستای جهش تولید

رئیس جمهور در گفت وگو با وزیر جهاد کشاورزی، طرح گرمسیری را از جمله اولویت های مهم در حوزه کشاورزی کشور خواند و با توجه به اعتباراتی که به همین منظور اختصاص یافته، دستورات لازم را برای پیشبرد سریع این طرح به دکتر"کاظم خاوازی" داد.

شناسه خبر: 114675 -

جمعه 22 فروردين 1399 - 18:30

 ‎طرح بزرگ تنظیم و انتقال آب‌های گرمسیری با هدف مدیریت و کنترل آب‌های سطحی و جلوگیری از وقوع سیل، تأمین آب شرب کشاورزی و نیازهای ضروری مردم و توسعه استان‌های غرب و جنوب کشور درحال اجراست.

‎حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در ادامه این گفت و گو با اشاره به بارش های رحمت الهی و ایجاد آمادگی های لازم برای کشت بهاره کشاورزان، تاکید کرد که اقدامات لازم در این عرصه، به عنوان یک اولویت در حوزه کاری این وزارتخانه مدنظر باشد.

رئیس جمهورهمچنین طرح توسعه گلخانه ها و لزوم توجه به توسعه آنها، توسعه پرورش ماهی در دریا، توجه به طرح مناطق گرمسیری و تدوین یک برنامه جامع برای استفاده از اراضی دیم در راستای جهش تولید را از اولویت های مهم در حوزه کشاورزی خواند.

شناسه خبر: 114675

- دولت یادهم و دوازدهم

- پيامها و نامه ها

- دیدارهای داخلی