دکتر واعظی در حاشیه هیات دولت:

آمریکایی ها ملت ایران را خوب نمی شناسند/ واجدین شرایط دریافت کمک معیشتی مشخص هستند/ مردم ایران دخالت خارجی ها در امور داخلی کشور را تحمل نمی کنند

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه "با تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فهرست دریافت کنندگان کمک معیشتی دولت تعیین شده اند" ، گفت: این فهرست مشخص شده و طی سه مرحله مبلغ تعیین شده به حساب 18 میلیون خانوار واریز خواهد شد.

شناسه خبر: 112468 -

چهارشنبه 29 آبان 1398 - 14:31

دکتر محمود واعظی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت به خبرنگاران گفت: پس از واریز مبلغ مذکور برای گروه سوم در روز شنبه، کسانی که این کمک معیشتی را دریافت نکرده و خود را مستحق دریافت آن می دانند ، باید در سامانه ای که از سوی وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی تعیین شده ، ثبت نام کنند تا بعد از بررسی، به فهرست دریافت کنندگان اضافه شوند.

رئیس دفتر رئیس جمهور، کارگران، خانم های سرپرست خانوار، مستمری بگیران کمیته امداد و سازمان بهزیستی، کارمندان و ساکنان مناطق محروم و روستاها را از جمله دریافت کنندگان این کمکها ذکر کرد اما در عین حال تاکید نمود که این فهرست را بسته نمی دانیم چرا که ممکن است خطایی باشد و یا فردی از قلم افتاده باشد که قابل اصلاح و افزایش است.

از رئیس دفتر رئیس جمهور درخصوص دخالت اروپایی ها و آمریکا درمورد اغتشاشات اخیرسوال شد که در پاسخ گفت: آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی از کشورها از جمله اروپایی ها  مردم ایران را نمی شناسند و فکر کردند که اگر 4 نفر به خیابان آمدند و جایی را آتش زدند، آنها همه مردم ایران هستند.

دکتر واعظی تاکید کرد: از پمپئو گرفته تا ترامپ و رئیس رژیم صهیونیستی ذوق زده شدند و خیلی با عجله ابراز خوشحالی کردند درصورتی که همانطوری که بارها گفته ایم ، آنها مردم  ایران را نمی شناسند.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد:  درست است که مردم ایران از نظر معیشتی با کمبودهایی مواجه هستند و ممکن است انتقاداتی به بخش های مختلف داشته باشند اما این یک مشکل درون خانوادگی است که در داخل کشور حل می شود.

دکتر واعظی تاکید کرد: مردم ایران دخالت خارجی ها در امور داخلی کشور را تحمل نمی کنند و اگر خارجی ها بخواهند از مسائل داخلی کشور ما بهره برداری کنند مردم به آنها محکم پاسخ خواهند داد همانند راهپیمایی هزاران نفری روز گذشته در تبریز و برخی از دیگر شهرهای کشور که به صورت خودجوش انجام شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور درمورد انتقادها به نحوه اطلاع رسانی درخصوص موضوع اصلاح قیمت بنزین، گفت: محوریت کل امور در این رابطه از مدتها قبل به وزیر کشور داده شد و کمیته های مختلفی از سوی آقای رحمانی فضلی تشکیل شد، کمیته ای هم که  مسئولیت تبلیغات در این زمینه را داشته صدا و سیما بوده است که معتقدم قبل و بعد از اعلام اصلاح قیمت بنزین خوب عمل کرده و به عنوان مسئول این کمیته وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده است .

دکتر واعظی افزود: البته صدا و سیما هم از زمان دقیق اعلام اصلاح قیمت بنزین که محرمانه بود اطلاع نداشت و از طرف وزیر کشور هم تاکید شده بود کسی حق ندارد به گونه ای تبلیغ کند که زمان اجرای طرح مشخص باشد و این کار درستی بوده است .

 خبرنگاری از رئیس دفتر رئیس جمهور پرسید وقتی قرار است همه درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به مردم نیازمند پرداخت شود،عایدی این طرح برای دولت چیست؟

واعظی درپاسخ گفت: کاهش مصرف بنزین و پرداخت یارانه به 60 میلیون نفر عواید اصلی این طرح است.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص موضع دولت درباره وضعیت دستگیر شدگان در اغتشاشات اخیر و نحوه برخورد با این افراد، با بیان اینکه به این موضوع قوه قضائیه و دستگاه های امنیتی رسیدگی خواهند کرد، گفت: البته میان کسی که فریب خورده و دست به کار اشتباهی زده با افرادی که سازمان یافته دست به تخریب اموال عمومی زده و خسارت وارد کرده اند، تفاوت هست و نمی توان از حق مردم و بیت المال گذشت.

 از رئیس دفتر رئیس جمهور درخصوص زمان وصل شدن اینترنت سوال شد که در پاسخ گفت: در آینده نزدیک اینترنت وصل می شود.

شناسه خبر: 112468

- دفتر رئیس‌جمهوری

- جلسات

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده