معاون اقتصادی رئیس جمهور در حاشیه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بانه:

تقویت پایانه های مرزی یکی از محورهای توسعه استان کردستان است/ دولت پیشنهاد منطقه آزاد بانه- مریوان را تقدیم مجلس کرده و منتظر تصویب آن است/ سرمایه گذاری ها در بانه باید به سمت تجارت هدفمند و در راستای نفع اقتصادی کشور سوق یابد

معاون اقتصادی رئیس جمهور از منطقه ویژه اقتصادی بانه بازدید کرد و با گزارش مسوولان محلی در جریان میزان سرمایه گذاری ها ، اهداف و مزیت های احداث این منطقه قرار گرفت.

پنجشنبه 23 آبان 1398 - 17:54

دکتر محمد نهاوندیان روز پنجشنبه در حاشیه این بازدید در گفت و گو با خبرنگاران اظهارداشت: یکی از محورهای توسعه استان کردستان تقویت پایانه های مرزی است و از آنجایی که در سیاست های کشور کار با همسایگان در اولویت نخست قرار دارد لذا احداث و توسعه پایانه های مرزی اهمیت ویژه ای دارد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور اضافه کرد: در همین راستا مرز باشماق فعال شده و مرتبا شاهد افزایش ارتباط و تبادل کالا در این منطقه هستیم.

دکتر نهاوندیان خاطرنشان کرد: کشور عراق یکی از شرکای جدی ایران محسوب می شود لذا بایستی به طور مرتب زیرساخت های اقتصادی منطقه را برای افزایش سطح تبادلات گسترش دهیم.

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: دولت پیشنهاد منطقه آزاد بانه- مریوان را در راستای ایجاد تحول استفاده از ظرفیت های استان کردستان به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده و امیدواریم هر چه زودتر تصویب و اجرایی شود.

دکتر نهاوندیان با اشاره به برنامه های دولت برای ایجاد تحول در مناطق مرزی گفت: امروز چهره بانه کاملا با 5 سال گذشته متفاوت است و سرمایه گذاری های خوبی در این منطقه صورت گرفته است منتها بایستی این سرمایه گذاری ها به سمت تجارت هدفمند و در راستای نفع اقتصادی کشور سوق پیدا کند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور در ادامه با حضور در نقطه صفر مرزی از بازارچه سیران بند بازدید کرد و با گزارش مسوولین در جریان حجم و نوع کالاهای صادراتی و وارداتی قرار گرفت.

شناسه خبر: 112348