دکتر واعظی در جلسه شورای اداری شهرستان های جنوب استان بوشهر:

وظیفه دولت تلاش شبانه روزی برای حل مشکلات مردم است/ دولت باید از تصدی گری دست بردارد/ افزایش تولید داخلی کلید برون رفت از مشکلات

رئیس دفتر رئیس جمهور ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان های جنوب استان بوشهر (عسلویه، کنگان، دیّر، جم) تصریح کرد: وظیفه دولت تلاش شبانه روزی برای حل مشکلات مردم است و به رغم مشکلات اقتصادی و تحریم های ناجوانمردانه این تلاش برای توسعه و پیشرفت کشور هیچ گاه متوقف نخواهد شد.

شناسه خبر: 112111 -

پنجشنبه 16 آبان 1398 - 14:04

دکتر محمود واعظی با بیان اینکه دشمنان ملت ایران و در رأس آنها آمریکا با مثلث جنگ اقتصادی، تبلیغاتی و روانی فشارهای بی سابقه ای در یکسال گذشته به ملت ایران تحمیل کرده اند، گفت: امروز شاهدیم که با ایستادگی و مقاومت مردم و تلاش ها و تدابیر اندیشیده شده، تحریم های تکراری و جدید آمریکا موجب اتفاق خاصی در اقتصاد کشور نمی شود و بازار ارز و کالا از آرامش برخوردار است و همه اینها نشان می دهد که امروز از فشار تحریمی آمریکا به کمک مقاومت ملی و اتکاء به تولید داخلی و توان متخصصین داخلی عبور کرده ایم.
رئیس دفتر رئیس جمهور اظهارداشت: در شرایطی که آمریکا و ایادی اش تلاش می کنند با فشار به ملت ایران مانع از روند رشد و توسعه کشور شوند، همه مسوولان نظام، سه قوه و نهادهای مختلف تلاش کردند و در کنار مقاومت و ایستادگی مردم توانستیم از شرایط سخت و بحرانی عبور کنیم و امروز وضعیت کشور در همه بخش ها به مراتب بهتر از سال گذشته است.
دکتر واعظی افزود: امروز شرایط به گونه ای است که آمریکایی ها از مواضع خود عقب نشینی کردند و از 12شرط وزیر خارجه این کشور برای مذاکره دیگر خبری نیست و امروز این ایران است که برای مذاکره شرط تعیین می کند و این نشان از اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی ایران است.
رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه هدف گذاری آمریکا برای فشار حداکثری به ملت ایران به بن بست رسیده است، گفت: البته همچنان مزاحمت هایی برای ملت ایران ایجاد می کنند اما تردید ندارم که هدف آنها محقق نمی شود.
دکتر واعظی با تاکید بر اهمیت حفظ همبستگی و اتحاد ملی در شرایط امروز جامعه، اظهار داشت: کلید برون رفت از مشکلات، افزایش تولید داخلی و اتکا به داخل است و باید برای تولید بیشتر در همه بخش ها تلاش کنیم.
رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت های استان بوشهر برای صادرات، تاکید کرد: افزایش صادرات و یافتن بازارهای صادراتی جدید در منطقه و جهان می تواند به توسعه کشور کمک کند و در کنار اتکاء به داخل، تعامل با دنیا منجر به رونق کشور خواهد شد.
دکتر واعظی در ادامه با تاکید بر حمایت از بخش خصوصی و سیاست دولت و مسوولان در حمایت همه جانبه از تقویت بخش خصوصی خاطرنشان کرد: دولت تا جایی که ممکن است باید از تصدی گری دست بردارد.
رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه امروز کشور در شرایط جدیدی قرار دارد، گفت: پیغام های مختلفی از سوی مقام های کشورها برای تغییر شرایط دریافت می کنیم. نگاه دولت و نظام به برقراری روابط دوستانه و مسالمت آمیز با همسایگان در منطقه و کشورهای دوست در جهان است.
دکتر واعظی افزود: روابط با کشورهای همسایه بسیار خوب است البته ممکن است با یکی، دو کشور منطقه مشکلاتی وجود داشته باشد که به روابط مستقیم دوجانبه ربطی ندارد و به خاطر ظلم به برخی کشورهای مسلمان منطقه است.
رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به طرح ابتکاری صلح هرمز که از سوی رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل ارائه و همچنین به کشورهای منطقه تحویل شده است، گفت: ذات این طرح و پیام رییس جمهور ایران این است که جمهوری اسلامی آمادگی دارد در سایه صمیمیت و همکاری و در کنار کشورهای منطقه مشکلات منطقه را حل و فصل کنند نه اینکه کشوری از بیرون منطقه با ادعای حل و فصل مشکلات وارد منطقه شود.
دکتر واعظی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع برجام و گام های جمهوری اسلامی در کاهش تعهدات برجامی به خاطر بی تعهدی طرف های برجام، اشاره کرد و گفت: تلاش بسیار گسترده ای شد که بتوانیم شرایطی به وجود آوریم که تحریم ها برداشته شده و همه طرف ها بتوانند از دستاوردهای برجام بهره مند شوند. برجام یک توافق بین المللی است که همه طرفین باید از آن بهره مند باشند و نمی شود که طرف مقابل به اهداف خود برسد اما ایران از آن بهره مند نباشد.
رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه در راستای تامین منافع مردم گام هایی را برای نشان دادن عزم خود برداشته ایم، افزود: گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران امروز برداشته شده که در رابطه با این موضوع مسوولان بلندپایه اروپا و آمریکا از این اقدام ابراز نگرانی می کنند در حالی که باید به خودشان بازگردد و ببینند که شروع کننده این شرایط چه کسی بوده است.
دکتر واعظی با تاکید بر اینکه ایران به دنبال بر هم زدن برجام نیست، گفت: اقدامات ایران همراه با حسن نیت و تحت نظارت بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام می شود و در صورتی که طرفین برجام به ویژه اروپایی ها به تعهدات خود عمل کنند ،همه گام های برداشته شده قابل برگشت است.
رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: دشمنان ملت ایران باید بدانند چه با تحریم چه بدون تحریم چه با فشار حداکثری و چه بدون فشار حداکثری ما دست از توسعه و آبادانی کشور برنخواهیم داشت.
دکتر واعظی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت استان بوشهر و شهرستان های جنوبی استان گفت: خوشبختانه گام های بزرگی برای توسعه استان برداشته شده ، پروژه های متعددی در شهرستان های مختلف استان در مرحله اجرا قرار دارد که می تواند به توسعه و شکوفایی بیشتر این استان بیانجامد.
رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: به رغم مشکلات اقتصادی دولت که ناشی از تحریم های آمریکاست مقید به اجرایی و عملیاتی کردن قول های رییس جمهور به مردم استان در سفرهای استانی هستیم و اعتبارات استانی به طور کامل برای توسعه استان تخصیص خواهد یافت.
دکتر واعظی احداث بندر کنگان ، ساخت بیمارستان در جنوب استان ، تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی و رفع آلودگی محیط زیستی در شهرستان های جنوب استان را از موضوعات مهم قابل پیگیری برای منطقه عنوان کرد و گفت: کارهای خوبی در این منطقه تاکنون انجام شده که همچنان ادامه خواهد یافت و برای تکمیل و بهره برداری از پروژه های در دست اقدام نیز همه تلاش خود را انجام خواهیم داد تا مردم منطقه از مزایای این پروژه ها بهره مند شوند.
پیش از سخنان رییس دفتر رییس جمهور، استاندار بوشهر، فرماندار شهرستان عسلویه به نمایندگی از فرمانداران شهرستان های جنوبی و نماینده مردم عسلویه در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی با تشریح وضعیت استان و شهرستان های جنوبی کنگان، دیر، عسلویه و جم و بیان مشکلات در این منطقه، خواستار کمک دولت برای رفع مشکلات و تکمیل طرح ها و پروژه های در دست اجرای منطقه شدند.

شناسه خبر: 112111

- دفتر رئیس‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده