تشکیل جلسه مشترک معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و سرپرست آموزش و پرورش/ تاکید دکتر ابتکار بر آمادگی معاونت امور زنان و خانواده برای همکاری مشترک با آموزش و پرورش

جلسه مشترک معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و سرپرست وزارت آموزش و پرورش با هدف بررسی راههای ارتقاء و بهبود وضعیت آموزشی دانش آموزان دختر برگزار شد.

شناسه خبر: 110590 -

سه شنبه 8 مرداد 1398 - 19:13

دکتر معصومه ابتکار عصر سه شنبه در این جلسه با تاکید بر آمادگی معاونت امور زنان و خانواده برای همکاری مشترک با آموزش و پرورش به منظور بهبود شرایط دانش آموزان دختر، گفت: تحقق عدالت جنسیتی در سرلوحه و اولویت های برنامه های معاونت امور زنان قرار دارد و در این راستا برقراری عدالت جنسیتی در بخش آموزش ، یک تعهد اخلاقی و قانونی است لذا همه باید نسبت به تحقق شاخص های عدالت جنسیتی در حوزه های مختلف توجه جدی داشته باشند.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور توجه به ورزش دختران در محیط مدرسه  و نشاط و شادمانی دانش آموزان را مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: ورزش از جمله شاخص های بهبود وضعیت زنان و دختران در آموزش و پرورش محسوب می شود و در این زمینه ، موضوع مناسب سازی فضای آموزشی و ورزشی دختران در محیط مدرسه از اهمیت ویژه ای برخوردار است که همه باید در این حوزه کمک و همکاری کنند.

دکتر ابتکار همچنین با تاکید بر اهمیت توجه به مسئله گفت و گوی بین نسلی و مهارت های ارتباطی گفت: برای حرکت در این مسیر آموزش مربیان و مشاورانی که بخوبی ابعاد مختلف موضوع گفت و گوی بین نسلی را درک کرده باشند از اهمیت و اولویت برخوردار است چرا که چنین مربیانی می توانند آنرا بدرستی به دانش آموزان منتقل کنند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات این وزارتخانه در راستای توانمند سازی دانش آموزان دختر بویژه در حوزه آموزشی ، بهداشتی  و آشنایی با حقوق و مسئولیت های فردی ، خانوادگی و اجتماعی ، ارایه کرد.

دکتر سید جواد حسینی همچنین بر اهتمام جدی نسبت به آموزش دختران و حتی پسران بازمانده از تحصیل در مناطق محروم تاکید و اقدامات انجام شده در این زمینه را تشریح کرد.

شناسه خبر: 110590

- نهاد ریاست‌جمهوری

- جلسات

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده