دکتر ابتکار در نشست زنان ایثارگر:

آرامش، آسایش و امنیت امروز را مدیون شهدا هستیم/توجه ویژه دولت به خانواده شهدا و ایثارگران

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه امنیت، آرامش و آسایش امروز در جامعه را مدیون خون شهدا و فداکاری جانبازان و آزادگان هستیم، گفت: دولت توجه ویژه ای به وضعیت خانواده معظم شهدا و ایثارگران دارد.

شناسه خبر: 109459 -

سه شنبه 10 ارديبهشت 1398 - 15:24

دکتر معصومه ابتکار در نشست زنان ایثارگر که روز سه شنبه با حضور مادران و همسران شهدا در سالن اجتماعات باغ گیاه شناسی ملی ایران برگزار شد، خاطرنشان کرد: شهدا ریشه های ما هستند  و بخاطر وجود همین ریشه ها است که برغم همه توطئه های دشمنان، ایران امروز مقاوم و پایدار ایستاده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: ما نیز در مرکز امورزنان و خانواده پیگیر مطالبات برحق زنان ایثارگر و مادران و همسران معظم شهدا ، جانبازان و آزادگان عزیز هستیم.

دکتر ابتکار با اشاره به توجه ویژه به دوران دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت در پژوهش های انجام شده در معاونت امور زنان و خانواده، اظهار داشت:در حوزه ایثار گری با جهت گیری توجه به آسیب ها و اینکه چطور می توان این آسیب ها را مدیریت کرده و سیاست های اجرایی در این زمینه را استخراج نمود، اقدامات خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه نشست ها و برنامه های تخصصی درمورد ایثارگران و خانواده معظم شهدا برگزار شده و در آینده نیز برگزار خواهد شد، گفت: در این نشست ها بویژه نسل دوم و سوم انقلاب که میراث دار شهدا و ایثارگران به عنوان گوهرهای معرفتی هستند، مد نظر قرار دارند.

دکتر ابتکار با اشاره به اینکه جوانان امروز انقلاب و دفاع مقدس را از نزدیک تجربه و درک نکرده اند، گفت: تلاش ما این است تا این میراث ارزشمند به درستی به جوانان منتقل شود .

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه خون شهدا و فداکاری ایثارگران در کنار وحدت و همدلی مردم ایران الطاف بیکران الهی را نسبت به این سرزمین بدنبال داشته است، به حادثه سیل اخیر در برخی از استان های کشور و بازدید های خود طی روزهای گذشته از مناطق سیل زده اشاره کرد و افزود: همدلی و اتحاد مثال زدنی مردم در کمک و یاری رسانی به هموطنان سیل زده نمونه ای از فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی مردم ایران است.

دکتر ابتکار با بیان اینکه سیل های اخیر در کنار آسیب ها و مشکلاتش، برای طبیعت ایران بسیار سودمند بوده است، گفت: این لطف و عنایت الهی پاسخی به توطئه و بدخواهی دشمنان کشور بود که فکر می کردند ایران به خاطر بی آبی از بین خواهد رفت.

معاون رئیس جمهور قبل از سخنرانی در نشست زنان  ایثارگر، به همراه مادران و همسران شهدا در محوطه باغ گیاه شناسی چند اصله نهال به یادبود شهدا غرس کرد.

در این مراسم همچنین از تعدادی از همسران شهدای مدافع حرم تقدیر شد.

 

 

شناسه خبر: 109459

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده