دکترروحانی هنگام دریافت استوارنامه سفیر اکردیته بورکینافاسو در تهران:

روابط با کشورهای آفریقایی برای ایران از اهمیت بالایی برخوردار است/ تاکید بر توسعه و تعمیق روابط دو کشور

رئیس جمهوربا بیان اینکه روابط با کشورهای آفریقایی برای ما بسیار اهمیت دارد، گفت: تلاش جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط با کشورهای آفریقایی است.

شناسه خبر: 108509 -

شنبه 18 اسفند 1397 - 13:20

حجت الاسلام والمسلین دکتر حسن روحانی روز شنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر اکردیته کشور بورکینافاسو در تهران، اظهارداشت: خوشحالیم که روابط تهران - وآگادوگو در مسیر توسعه است و اراده جمهوری اسلامی ایران تعمیق روابط دو کشور است.

دکتر روحانی با بیان اینکه ظرفیت های بسیار زیادی از جمله در زمینه خدمات فنی و مهندسی و اقتصادی برای همکاری با بورکینافاسو به عنوان دروازه  روابط با غرب آفریقا وجود دارد،گفت: امیدواریم در دوره فعالیت شما به عنوان سفیر جدید در تهران، شاهد روابط صمیمانه تری بین دو کشورباشیم.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به سخنان سفیر جدید بورکینافاسو درمورد تلاش دولت این کشور برای مبارزه با گروه های تروریستی، خاطرنشان کرد: ما  قربانی تروریسم هستیم و در طول 40 سال  با تروریسم مبارزه کرده ایم و آمادگی داریم تجربیات خود را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم .

 "سلیمان کنه" سفیر اکردیته بورکینافاسو در تهران نیز در این دیدار با تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور کشورمان، گفت: روابط با ایران در سطح بسیار خوبی قرار دارد و همه تلاش من در این ماموریت ارتقای بیش از پیش روابط دو کشور در همه زمینه ها خواهد بود.

وی با اشاره به تحولات اخیر در کشورش و تغییرات انجام شده در دولت و انتخاب رئیس جمهور جدید این کشور، گفت: چالش مهم ما، بحث گروه های تروریستی است  و رئیس جمهور جدید  بورکینافاسو برقراری صلح و امنیت در کشور را ماموریت اصلی خود قرار داده است  .

سلیمان کنه خاطرنشان کرد: بورکینافاسو به عنوان عضو جامعه اقتصادی غرب آفریقا  که با 16 کشور و 340 میلیون نفر یک قطب اقتصادی است ، برای توسعه روابط اقتصادی ایران با این منطقه تمام تلاش خود را بکار می‌گیرد.

شناسه خبر: 108509

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای خارجی