دکتر روحانی هنگام دریافت استوارنامه سفیراکردیته جدید مالت در تهران:

اروپا باید خلاء خروج آمریکا از برجام را جبران کند/ تاکید بر توسعه روابط با مالت

رئیس جمهور تاکید کرد که بعد از تخلف آمریکا و اقدام غیر قانونی این کشور در خروج از توافق هسته ای، انتظار این است که اتحادیه اروپا این خلاء را جبران کند.

شناسه خبر: 108506 -

شنبه 18 اسفند 1397 - 13:09

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیراکردیته جدید مالت در تهران ، گفت: ما بعد از توافق هسته ای دور جدیدی از روابط بسیار خوب را با کشورهای اروپایی شروع کردیم و روابط با کشور مالت نیز  در طول سال های گذشته روابط بسیار خوبی بوده است .

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: ظرفیت های بسیار خوبی  برای توسعه روابط دو کشور وجود دارد که امیدواریم از این ظرفیت ها استفاده شود.

رئیس جمهور افزود: اراده لازم برای توسعه روابط اقتصادی و سیاسی بین دو کشور وجود دارد و امیدواریم در دوره فعالیت سفیر جدید این کشور در تهران شاهد توسعه روابط بین دو کشور باشیم.

" پاول میفسود" سفیر اکردیته جدید کشور مالت در تهران نیز در این دیدار با تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور کشورمان، خاطرنشان کرد: روابط دو کشور دیرینه بوده و همه تلاش دولت من این است که سطح این روابط بیش از پیش توسعه یابد.

سفیر جدید مالت در تهران بر حمایت کشورش از برجام تاکید کرد و گفت: برجام نقشه راهی برای توسعه روابط دو جانبه و چند جانبه با اتحادیه اروپا است و مالت از این توافق حمایت می کند.

 

شناسه خبر: 108506

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای خارجی