دکتر نهاوندیان در جمع فعالان اقتصادی منطقه آزاد ارس:

مناطق آزاد از فرصت تحریم ها برای جهش صادراتی کشور استفاده کنند/ هدف اصلی دشمن ایجاد نگرانی در میان مردم است/ حل مشکلات امروز کشور نیازمند همکاری و همدلی است

معاون اقتصادی رئیس جمهور در آخرین روز از سفر خود به استان آذربایجان شرقی، در منطقه آزاد ارس حضور یافت و علاوه بر بازدید از ظرفیت ها و امکانات این منطقه در نشستی با فعالان اقتصادی، تولید کنندگان وبازرگانان منطقه آزاد تجاری و اقتصادی ارس با آنان گفت و گو کرد.

شناسه خبر: 108478 -

جمعه 17 اسفند 1397 - 18:29

دکتر محمد نهاوندیان با بیان اینکه تاکید داشتم از نزدیک شرایط ، امکانات، فرصت ها و مشکلات مناطق آزاد را ببینیم ، گفت: در شرایط امروز کشور به سبب تحریم های ناعادلانه دشمنان با یک چالش و تکانه شدید در حوزه اقتصاد مواجه هستیم اما معتقدم در کنار هر چالشی ، فرصتی برای موفقیت و عبور از چالش و بحران هم وجود دارد.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تدبیر درست این است که در کنار چالش ها فرصت ها را نیز ببینیم، گفت: حتما برای بیرون آمدن از این چالش اقتصادی، راه حل وجود دارد و همه باید با تلاش و تدبیر برای یافتن این راه کمک کنیم.

دکتر نهاوندیان با اشاره به اقدامات انجام شده برای مهار بحران ارزی در کشور، گفت: خوشبختانه امروز به مرحله نسبتا آرامی رسیده ایم تا جلوی ضرر بیشتر گرفته شود و باید با تلاش و همکاری همه و تدبیر و برنامه ریزی مناسب از این مرحله سخت عبور کنیم.

معاون اقتصادی رئیس جمهور اهمیت مناطق آزاد اقتصادی را مورد تاکید قرار داد و افزود:این مناطق ازاهمیت بالایی در صادرات و واردات برخوردارند و شما فعالان اقتصادی دراین مناطق مسئولیت سنگینی در این زمینه بر عهده دارید.

دکتر نهاوندیان با اشاره به ویژگی های منطقه آزاد ارس، افزود: این منطقه از مناطق پرپتانسیل کشور است و منطقه آزاد ارس می تواند برای رونق اقتصاد و افزایش صادرات و تولید ابتکارات خوبی داشته باشد.

معاون اقتصادی رییس جمهور خاطرنشان کرد: مناطق آزاد در این فرصت جدید صادراتی حتما می توانند به جهش صادرات کمک کنند و در همین شرایط تحریم و جنگ اقتصادی ، تراز صادراتی کشور را ارتقا دهند.

دکتر نهاوندیان با بیان اینکه دشمن با فضا سازی و القای نگرانی در بین مردم بدنبال دستیابی به اهداف خود است ، گفت: همه باید دست به دست هم داده و با این دسیسه دشمن مقابله کنیم و عزیزان در مناطق آزاد می توانند برای مقابله با تحریم ها به دولت کمک کنند.

وی با اشاره به درخواست های مطرح شده از سوی برخی از فعالان اقتصادی منطقه آزاد ارس درمورد تسهیل در ترخیص کالاها از گمرک و همچنین تخصیص ارز دولتی به تولید کنندگان منطقه، اظهارداشت: مسائل مطروحه را حتما پیگیری خواهم کرد، هدف من از این سفر کمک به حل مشکلات شما است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه توطئه های دشمنان باعث تقویت اتحاد مردم ایران خواهد شد، تصریح کرد: اطمینان داریم که سال آینده در چنین روزی شرایط شما در منطقه آزاد بهتر از امروز خواهد بود.

دکتر نهاوندیان امروز در بدو ورود به منطقه آزاد ارس، درحالی که از سوی استاندار استان آذربایجان شرقی و مسئولان منطقه آزاد همراهی می شد، با حضور در گلزار شهدای شهر جلفا، با اهدای گل به مقام شامخ 5 شهید گمنام این گلزار، ادای احترام کرد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور همچنین با حضور در پایانه مرزی نوردوز با مدیران و مرزبانان این پایانه مرزی گفت و گو کرد.

بازدید از مجموعه در حال تکمیل کارخانجات پانا چوب ارس تولید کننده ورق های ام دی اف و مجتمع گلخانه ای ارس تارلا امین ، تولید کننده محصول گوجه فرنگی در شهرک صنعتی منطقه آزاد ارس از دیگر برنامه های معاون اقتصادی رئیس جمهور در حضور چند ساعته در این منطقه بود.

شناسه خبر: 108478

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی