دکتر ابتکار در دیدار وزیر امور زنان افغانستان:

تلاش در مسیر توسعه همه جانبه همکاری‌های تهران – کابل در حوزه زنان و خانواده ضروری است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به روابط دوستانه و روبه گسترش ایران و افغانستان در زمینه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، بر لزوم تلاش در راستای توسعه همه جانبه مناسبات و همکاری‌های تهران – کابل در حوزه زنان و خانواده تاکید کرد.

شناسه خبر: 108301 -

سه شنبه 7 اسفند 1397 - 14:47

دکتر معصومه ابتکار روز سه شنبه در حاشیه نشست تخصصی زنان، صلح و امنیت پایدار، در دیدار «الحاج دلبر نظری» وزیر امور زنان افغانستان، با بیان اینکه خوشحالیم از اینکه توانسته ایم در طول سال های گذشته میزبان برادران و خواهران مهاجر افغانستانی در ایران باشیم، گفت: امروز بسیاری از کودکان، نوجوانان و جوانان افغانی در مدارس و دانشگاه های ایران مشغول ادامه تحصیل هستند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به دستاوردها و پیشرفت‌های مثبت جمهوری اسلامی ایران در حوزه زنان و خانواده از جمله در زمینه تعادل جنسیتی، تاب آوری زنان در برابر آسیب های اجتماعی، طرح گفتگوی ملی خانواده و توان افزایی اقتصادی زنان، افزود: آماده ایم تا تجربیات خود در حوزه های مختلف مرتبط با زنان و خانواده را در قالب برگزاری کارگاههای آموزشی به دوستان خود در افغانستان منتقل کنیم.

دکتر ابتکار تاکید کرد: مطمئنیم همکاری و مشارکت فعالان و مسوولان حوزه زنان و خانواده ایران و افغانستان در زمینه تقویت خانواده می تواند به کاهش خشونت و گسترش صلح و امنیت در منطقه کمک کند.

 «الحاج دلبر نظری» وزیر امور زنان جمهوری افغانستان نیز در این دیدار با تقدیر از میهمان نوازی صمیمانه و برگزاری شایسته نشست تخصصی زنان، صلح و امنیت پایدار توسط جمهوری اسلامی ایران، گفت: حمایت‌ و محبت های ایرانیان نسبت به مهاجران افغانی نشان از صمیمت و علاقه دو ملت به یکدیگر است.

وزیر امور زنان جمهوری افغانستان افزود: امروز افغانستان با مشکلات فراوانی مواجه است و نیاز به توسعه روابط و همکاری با کشورهای دوست و همسایه خود بویژه جمهوری اسلامی ایران در زمینه های گوناگون دارد.

شناسه خبر: 108301

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای خارجی