دکتر ابتکار در در افتتاحیه نشست تخصصی زنان، صلح و امنیت پایدار:

امیدواریم شایعه استعفای وزیر خارجه شجاع درست نباشد/ دکتر ظریف از مصلحت، عزت و حکمت جمهوری اسلامی به خوبی دفاع کرد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه کشورمان در چهل سال گذشته دستاوردهای خوبی به ویژه در حوزه زنان داشته است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در موضوع برجام و فعالیت های هسته ای ، پیشرفت های خوبی داشته و معتقدم این اقدامات به امنیت جهان کمک می کند.

سه شنبه 7 اسفند 1397 - 14:45

دکتر معصومه ابتکار روز سه‌شنبه در افتتاحیه نشست بین المللی تخصصی زنان، صلح و امنیت پایدار که به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) و هفته زن و تقارن آن  با روز جهانی زن با حضور مهمانان داخلی و خارجی در هتل اسپیناس تهران برگزار شد، با تقدیر از تمام تلاش‌های دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در به ثمر رسیدن برجام و فعالیت‌های هسته‌ای، گفت: امیدواریم شایعاتی که پیرامون استعفای این وزیر خارجه شجاع و دیپلمات موفق وجود  دارد، درست نباشد ؛ چرا که او از مصلحت، عزت و حکمت جمهوری اسلامی به خوبی دفاع کرد و با دیپلماسی، کشورهای مختلف را کنار هم آورد.

وی اظهارداشت: امیدواریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه یا شخص رئیس جمهور، به شایعات استعفا پایان دهند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده  با تبریک این میلاد حضرت زهرا(س)  به همه انسان هایی که دوستدار صلح و امنیت و پیشرفت در جهان هستند، اظهار امیدواری کرد این نشست پیامی از همدلی ملل و زنان در دنیای پرتلاطم امروز باشد.

دکتر ابتکار اظهارداشت: با وجود پیشرفت‌های مختلف بشر در بخش‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی ، کماکان جنگ، خشونت، افراطی‌گری و ناامنی به ویژه در منطقه خاورمیانه وجود دارد.

وی  ابراز  امیدواری کرد:  زنان همانطور که آسیب های زیادی را متحمل شده اند، با تاسی به شخصیت هایی همچون حضرت فاطمه زهرا (س) در راستای گسترش صلح و امنیت پایدار پیشرفت کنند.

دکتر ابتکار با اشاره به اینکه همه می خواهند پیام صلح و امید را به جامعه انتقال دهند تا در منطقه به عنوان یک منبع آرامش به آینده خودمان امیدوار باشیم، اظهار داشت: ما باید تمام قلب ها و ذهن ها را به سمت مبارزه با افراطی گری و تروریسم متمرکز کنیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: امروز فشارهای زیاد اقتصادی در ایران وجود دارد، اما معتقدیم ملت ایران همانطوری که در دوران هشت سال دفاع مقدس ایستادند و زنان و مردان شهید و مجروح زیادی تقدیم انقلاب کردند، در این شرایط بسیار سخت نیز در مقابل این تحریم ها خواهند ایستاد.

دکتر ابتکار با اشاره به دیدارهای خود با زنان ایثارگر و مادران و همسران شهدا و جانبازان، ادامه داد: همه این خانواده ها نسبت به آینده نگاه مثبت دارند و امیدوارم بتوانیم با چالش‌هایی که وجود دارد مقابله کنیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: ما به اقدامات خود در راستای رشد نقش زنان در آموزش، سلامت و سیاست در کشور افتخار می‌کنیم.

دکتر ابتکار با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران و کشورهای منطقه با تنش ها و مشکلات فراوانی روبرو هستند و برای رفع آن، اقدامات جدی انجام شده است، گفت: کشور ما هرگز عقب نیفتاده است و با وجود مشکلات زیادی که دارد در شرایط کنونی رشد خوبی در بخش های مختلف داریم .

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده  تاکید کرد: نگاه ما به آینده مثبت است و امیدواریم این همکاری در سطح بین المللی بتواند بخشی از مشکلات حوزه زنان را نیز حل کند.

وی افزود: باید با چالش ها برخورد کرد و نباید گذاشت این وضعیت علیه زنان مانند بحران آوارگی زنان و کودکان با چالش جدی مواجه شود؛ ما باید صدای زنان یمن و غزه را به گوش همگان در جهان برسانیم.

نشست تخصصی زنان، صلح و امنیت پایدار به منظور بهره‌گیری از نظرات و آرای کارشناسان و صاحبنظران داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی در راستای پرداختن به مسایل زنان در چالش صلح، امنیت و خشونت‌های ناشی از افراطی‌گری است.

همچنین در این نشست تخصصی دو روزه قرار است با بهره‌گیری از تجارت رهبران زن منطقه، راهکارهای مؤثر برای دسترسی به صلح و امنیت پایدار بررسی و ارائه شود.

شناسه خبر: 108300