دکتر واعظی در دیدار نمایندگان احزاب، تشکل ها و فعالان سیاسی استان هرمزگان:

بیانیه رهبر معظم انقلاب حاوی خط مشی های راهبردی برای هر سه قوه ،مردم و بویژه جوانان است که همگان و از جمله دولت به آن توجه ویژه دارند/ باید ضعف های خود را شناسایی و نقاط مثبت را تقویت کنیم/به استقبال تحریم نمی رویم، اما ثابت می کنیم که با تحریم تسلیم نمی شویم / پس از حماسه 22 بهمن باید برای حل مشکلات فصل جدیدی در اداره کشور و روابط خارجی بگشاییم

رئیس دفتر رئیس جمهور در دیدار نمایندگان احزاب، تشکل ها و فعالان سیاسی استان هرمزگان تاکید کرد که بیانیه مهم و راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، حاوی خط مشی های اساسی و راهبردی برای هر سه قوه ،مردم و بویژه جوانان است که همگان و از جمله دولت به آن توجه ویژه دارند.

شناسه خبر: 108103 -

شنبه 27 بهمن 1397 - 22:28

دکتر محمود واعظی شنبه شب در این دیدار با اشاره به اینکه باید ضعف های خود را شناسایی و نقاط مثبت را تقویت کنیم، گفت: در این راستا باید از نظرات همه کارشناسان و صاحبنظران بهره برداری کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، انقلابی بود که روی پای خود ایستاد و با تلاش همگانی مشکلات را یکی پس از دیگری پشت سر نهاده است، افزود: باید تجربیات خود را به نسل جوان انتقال داده و امیدوارم در این شرایط با تقویت همدلی مردم مسئولان و همه احزاب و نهادهای مختلف بتوانیم مشکلات کشور را حل کنیم.

وی با تأکید بر اینکه امروز هیچ کس نمی تواند ادعا کند که بدون کمک مردم، می توانیم مشکلات کشور را حل کنیم، گفت: باید میان همه بخش های اداره کشور همدلی بوجود آوریم تا بتوانیم از گردنه تحریمهای دشمن عبور کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه دشمن تصور می کند که با اعمال سخت ترین تحریم ها و فشارها می تواند ملت ایران را از پای در آورده و تسلیم کند، گفت: ملت ایران نشان داده که در برابر خواست دشمن و شناخت اهداف آن، مقاوم تر شده و در برابر دشمنان خواهد ایستاد.

دکتر واعظی با اشاره به بیان ابتکارات فراوان در نشست با فعالان اقتصادی برای توسعه صادرات ، اشتغال و دورزدن تحریم ها از سوی فعالان اقتصادی استان هرمزگان، گفت: ما هیچ گاه به استقبال تحریم نمی رویم، اما امروز که دشمنان تحریم را به ما تحمیل کرده اند باید به آنها ثابت کنیم که نه تنها با تحریم تسلیم نمی شویم، بلکه مقاوم تر نیز خواهیم شد.

وی  استان هرمزگان را به لحاظ سیاسی و منطقه ای برای کشور حائز اهمیت دانست و گفت: باید به دور از روش های سنتی موجود، با برنامه ریزی مناسب از نیروی انسانی بومی، برای اداره و توسعه این استان استفاده کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به انسجام، وحدت و همدلی مثال زدنی میان مردم استان هرمزگان ، افزود: ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در ایران یکی از توطئه های دشمنان است و مردم فهیم استان هرمزگان و سایر نقاط کشور به خوبی این هدف دشمنان را دریافته و دشمنان را در رسیدن به اهدافشان ناکام گذاشته اند.

دکتر واعظی به شرایط منطقه و بی ثباتی و بحران هایی که بیشتر کشورهای منطقه با آن مواجه هستند اشاره کرد و گفت: امروز به واسطه رویکردهای آمریکا به مسایل بین المللی و همکاری های چند جانبه و روابط با کشورها، شرایط جامعه بین الملل برای بسیاری از کشورهای جهان با گذشته متفاوت است. امروز آمریکا سیاست پول و تجارت را در پیش گرفته و معتقد است همه چیز از جمله حقوق بشر را می توان با پول خریداری کرد.

وی تأکید کرد: در این شرایط ما با تحریم سختی مواجه هستیم و محاسبه دشمنان این بود که به واسطه این تحریم ها و اعمال فشار، جشن 40 سالگی انقلاب برگزار نمی شود اما حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن معادلات دشمنان را بر هم زد.

دکتر واعظی افزود: ملت ایران با وجود جنگ روانی، تبلیغات گسترده و هزینه های بالای دشمنان برای ایجاد دلسردی، با زمان شناسی و شناخت موقعیت ، پرشورتر از قبل به میدان آمدند و با کنار گذاشتن اختلاف سلیقه ها نشان دادند که در مقابل دشمن انسجام داشته و پشت سر رهبر معظم انقلاب اسلامی و در مسیر وحدت حرکت می کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مطمئناً پس از حماسه مردم در 22 بهمن، باید برای حل مشکلات ،فصل جدیدی را در اداره کشور و روابط خارجی بگشاییم.

دکتر واعظی با بیان اینکه رئیس جمهور در اولین جلسه هیأت دولت پس از راهپیمایی عظیم 22 بهمن تأکید کرد که مسئولیت همه وزارتخانه ها از این پس در انجام وظایفشان سنگین تر شده است، گفت: معتقدیم که باید جایگاه مردم را در عمل و تصمیم گیری ها بیش از پیش مورد توجه قرار دهیم تا بتوانیم از مشکلات عبور کنیم.

پیش از سخنان دکتر واعظی، تعدادی از نمایندگان احزاب و تشکل های سیاسی استان هرمزگان دیدگاه ها، پیشنهادات و انتقادات خود را در زمینه مهم ترین موضوعات و مسایل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی استان بیان کردند.

شناسه خبر: 108103

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی