دکتر معصومه ابتکار در نشست با زنان ایثارگر دهه فجر1357:

انقلاب اسلامی مدیون خون شهدا و ایثارگران و مرهون از خود گذشتگی ، ایثار و صبوری خانواده های آنان است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به ضرورت تبیین آرمانها و اهداف شهیدان و انتقال تجربیات و زندگی آنان به نسل کنونی و نسل های آینده کشور، گفت: همواره حضور مردم در صحنه، استحکام نظام و انقلاب را تضمین و وظیفه مسوولان کشور را دو چندان کرده است.

چهارشنبه 24 بهمن 1397 - 18:39

دکتر معصومه ابتکار روز چهارشنبه در نشست با «زنان ایثارگر دهه فجر1357» که به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی ایران با حضور ، ایثار، از خودگذشتگی و فداکاری مردم به ثمر نشست.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه مردم ایران در آن دوران به قول امام خمینی(ره) فراتر از خود را دیدند و به افقی از نور و روشنایی نگریسته و در این راه جان خود را به عنوان عزیزترین موجودیشان فدا کردند، افزود: انقلاب اسلامی مدیون خون شهدا و ایثارگران و مرهون از خود گذشتگی ،  ایثار و صبوری خانواده های آنان است

دکتر ابتکار با اشاره به اینکه امروز ملت ایران با عزت و سرافرازی در مسیر متعالی شهدا گام بر می‌دارد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با وجود همه فراز و نشیب ها و تهدیداتی که وجود داشته و دارد و علی رغم میل باطنی دشمنان که به صراحت اعلام کرده بودند مرم ایران نمیتوانند جشن 40 سالگی انقلاب را برگزار کنند، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شکوه بیشتر از ساله ای قبل به انجام رسید.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: شهدای انقلاب با یقین به راه امام راحل و قدم گذاشتن در این مسیر که پر از تهدید و وحشت بود، توانستند گام بزرگی را برداشته و نهال انقلاب را به ثمر برسانند.

دکتر ابتکار با بیان اینکه نباید لحظه به لحظه انقلاب را فراموش کنیم، اظهار داشت: مطمئنا یاد و نام شهدای والامقام ما و همه ایثارگران در سپهر فرهنگی و اجتماعی ایران ماندگار خواهد بود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده  با اشاره به ضرورت تبیین آرمانها و اهداف شهیدان و انتقال تجربیات و زندگی آنان به نسل کنونی و نسل های آینده کشور، تصریح کرد: یکی از برنامه های مهم معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفتگوی بین نسلی است که بخشی از آن را ایثارگران و جانبازان بر عهده دارند.

دکتر ابتکار افزود: باید برای ماندگاری انقلاب گفتگوی سازنده ای با نسل جدید برقرار کنیم و آرمان و اهداف شهیدانمان را برای آنان تبیین کنیم و همسران و مادران شهدا بهترین افرادی هستند که می توانند در راستای تبیین چگونگی زندگی شهدا فعالیت کنند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به پیشرفت ها و دستاوردهای ملت ایران بویژه در حوزه زنان و خانواده در 40 سال گذشته از انقلاب علی رغم دشواری‌ها و سختی‌های فراوان، گفت: این دستاوردها ثمره خون شهدا و ایثار آنان و نیز بواسطه فراهم شدن زمینه های لازم از سوی دولت و نظام اسلامی و نتیجه تلاش و خودباوری مردم است.

دکتر ابتکار ادامه داد: فداکاری و ایثار شهیدان، جانبازان و ایثارگران و خانواده های آنان در ایجاد روحیه نشاط و حس خودباوری در جامعه موثر بود و موجب تقویت ایمان و پیشرفت و  انگیزه مردم در عرصه های مختلف شده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تلاش ها و توطئه های دشمنان ملت ایران تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش دولت و بیداری و هوشیاری مردم و دستگاههای امنیتی کشور امروز شاهد شرایط آرام و امنی در کشور هستیم.

دکتر ابتکار هدف دشمنان از ایجاد برخی شایعات در کشور همزمان با تحمیل جنگ اقتصادی را، ایجاد جنگ روانی برای جدا کردن دولت و حکومت از مردم و القای ناامیدی در جامعه دانست و گفت: حضور پر شور مردم در راهپیمایی 22 بهمن باطل السحر نقشه دشمنان بود و همواره این حضور مردم در صحنه انقلاب را تضمین و مسئولیت مسوولان کشورا دو چندان کرده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه دولت، مسئولان و بویژه شخص رئیس جمهور نسبت به مسائل و شرایط اقتصادی کشور آگاه بوده و با همه توان خود در حال تلاش برای حل این مشکلات هستند، افزود: امروز در شرایطی که با دشمنی بی خرد و نادان مواجه هستیم باید انسجام ملی خود را حفظ کرده و از حواشی و مسائل اختلاف انگیز دوری کنیم.

دکتر ابتکار تاکید کرد: نباید اجازه بدهیم عده ای با دروغ و تهمت بخواهند میان دولت و مردم جدایی بیاندازند و باید همه تلاش خود را برای تقویت وحدت و اعتماد در کشور به کار گیریم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به ضرورت مقابله با سوء استفاده کنندگان از شرایط و گرانفروشان، اظهار داشت: آینده کشور مطمئنا روشن است و علی رغم فراز و نشیب ها و سختی ها جمهوری اسلامی ایران دهه پنجم انقلاب نیز شاهد ادامه روند رشد، توسعه و شکوفایی کشور در عرصه های گوناگون خواهیم بود.

در این مراسم که نادر نصیری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و مشاور امور زنان و خانواده رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز حضور داشت از مادران، همسران و فرزندان شهدای دهه فجر سال 1357 تهران تجلیل شد.

شناسه خبر: 108025