رئیس جمهور هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید پاکستان:

توسعه و تقویت بیش از پیش روابط تهران – اسلام‌آباد ضروری است/ امیدواریم خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان با تلاش مسئولان پاکستانی بزودی عملیاتی شود/ تأکید بر تسریع در آزادی مرزبانان کشورمان

رئیس جمهور مناسبات ایران با پاکستان به عنوان کشور دوست، همسایه و برادر را در زمینه‌های مختلف ممتاز دانست و گفت: توسعه و تقویت بیش از پیش روابط و همکاری‌های تهران – اسلام‌آباد با اهمیت و ضروری است.

شنبه 13 بهمن 1397 - 14:15

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه هنگام دریافت استوارنامه خانم «رفعت مسعود» سفیر جدید پاکستان در تهران با بیان اینکه دو ملت نسبت به هم علاقه‌ای دوستانه، ‌برادرانه و تاریخی دارند، اظهارداشت: باید از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در راستای توسعه همه جانبه روابط و همکاری‌های مشترک استفاده کنیم.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه فرصت‌های بسیار خوبی برای گسترش همکاری‌های ایران و پاکستان در بخش‌های مختلف اقتصادی وجود دارد، گفت: احداث خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان یکی از پروژه‌های مهم دو کشور است و خوشحالیم که امروز توانسته‌ایم به تمامی تعهدات خود در این راستا عمل کرده و لوله انتقال گاز را به نزیدک مرز پاکستان برسانیم و امیدواریم این پروژه با تلاش مسئولان پاکستانی به زودی عملیاتی شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه ایران منبع مطمئن تأمین انرژی برای پاکستان است، افزود: آماده احداث نیروگاه‌های بیشتر برای تأمین برق مورد نیاز این کشور هستیم.

دکتر روحانی با اشاره به اهمیت توسعه همکاری‌های ایران و پاکستان در آب‌های جنوب، خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت دو بندر مهم چابهار و گوادر به عنوان بنادری که مکمل یکدیگر هستند، به خوبی استفاده کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه مرزهای ایران و پاکستان باید مرزهای امن باشند، بر ضرورت تلاش در راستای توسعه امنیت مرزهای دو کشور و تسریع در آزادی مرزبانان گروگان در خاک پاکستان تأکید کرد.

دکتر روحانی، ایران، پاکستان و ترکیه را از بنیانگذاران سازمان همکاری اقتصادی (اکو) در منطقه دانست و افزود: باید در زمینه گسترش همکاری‌های اقتصادی و توسعه صلح و ثبات منطقه‌ای، همکاری نزدیک‌تری با هم داشته باشیم.

خانم «رفعت مسعود» سفیر جدید پاکستان نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه به رئیس جمهوری کشورمان و تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بر ضرورت تلاش برای توسعه و تقویت همه جانبه مناسبات و همکاری‌های دو کشور تأکید کرد.

سفیر جدید پاکستان با اشاره به اینکه دولت و مردم پاکستان، ایران را کشوری دوست و برادر می‌دانند و همواره برای ملت ایران احترام زیادی قایل هستند، گفت: روابط و همکاری‌های دو کشور در بخش‌های مختلف بویژه در زمینه خط لوله انتقال گاز از ایران روند خوبی دارد و خوشحالیم که می‌توانیم در بخش‌های مختلف با ایران همکاری کنیم.

رفعت مسعود با بیان اینکه مرزهای دو کشور باید امن باشند تا همکاری‌های اقتصادی و روابط مردم دو کشور بیش از پیش گسترش پیدا کند، گفت: پاکستان متعهد به تضمین امنیت مرزهای خود با جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه ایران و پاکستان نقش مهمی در توسعه صلح و ثبات منطقه‌ای دارند، گفت: گسترش همکاری‌های دو کشور در راستای امنیت منطقه‌ای و مبارزه با بی‌ثباتی و تروریسم فرصت‌ها را برای تروریست‌ها از بین خواهد برد.

شناسه خبر: 107827