دکتر روحانی هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید قزاقستان:

با فعال کردن ظرفیت‌های همکاری روابط تهران - آستانه بیش از پیش گسترش خواهد یافت

رئیس‌ جمهور تحکیم روابط برادرانه و صمیمی تهران و آستانه را مورد تأکید قرار داد و گفت: دو کشور همواره از روابط بسیار خوب و سازنده‌ای برخوردار بودند و با فعال کردن ظرفیت‌های همکاری روابط و مناسبات تهران و آستانه بیش از پیش گسترش خواهد یافت.

شنبه 13 بهمن 1397 - 14:10

 حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه هنگام دریافت استوارنامه «اسخت ارازبار» سفیر جدید قزاقستان در تهران،  با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان از ریشه‌های مشترک و اشتراکات فرهنگی برخوردارند و در طول تاریخ روحیه برادری و دوستی بین دو ملت برقرار بوده است، اظهار داشت: با استفاده از این ظرفیت‌های مشترک می‌توان در راستای تأمین منافع دو ملت گام‌های مؤثر و مفیدی برداشت.

رئیس جمهور میزبانی و حضور فعال قزاقستان در مذاکرات پیچیده و مهم هسته‌ای کشورمان و نیز مذاکرات سوریه (روند آستانه) که پایه خوبی برای صلح و ثبات در منطقه است را مورد اشاره قرار داد و با تجلیل از آن، گفت: تهران و آستانه در مسایل مختلف منطقه‌ای از جمله دریای خزر همکاری‌های سازنده و موفقی با یکدیگر داشتند و در بسیاری از مسایل مهم منطقه‌ای و جهانی از دیدگاه‌های نزدیکی به یکدیگر برخوردارند و می‌توانیم سطح همکاری و هماهنگی‌های خود را هر چه بیشتر افزایش دهیم.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: تهران و آستانه از ظرفیت‌های بسیار بزرگ اقتصادی برخوردار هستند و امیدواریم شاهد توسعه روزافزون روابط دو کشور در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و علمی باشیم.

«اسخت ارازبار» سفیر جدید قزاقستان در این دیدار پس از تقدیم استوارنامه خود با تبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران، اراده سیاسی مثبت دو دولت ایران و قزاقستان را برای توسعه روابط مورد اشاره قرار داد و گفت: اطمینان می‌دهم که برای گسترش و توسعه روابط دوستی و همکاری بین دو کشور، حداکثر تلاش خود را بکار خواهم گرفت.

شناسه خبر: 107825