با حضور در شهر "رفیع" انجام شد؛

بازدید دکتر واعظی از روستاها و محلات سیلزده استان خوزستان/ تاکید بر حل مشکلات و خسارات مردم آسیب مناطق سیل زده استان خوزستان/ قدردانی از همکاری مردم منطقه آسیبب دیده و اقدامات جهادی استانداری خوزستان

رئیس دفتر رئیس جمهور در جریان سفر به مناطق سیل زده استان خوزستان و در بازدید از منطقه سیل زده شهر رفیع، با آسیب دیدگان در فضایی صمیمی گفتگو و بر ضرورت حل مشکلات و جبران خسارات وارده بر اهالی این منطقه تاکید کرد.

شناسه خبر: 107792 -

چهارشنبه 10 بهمن 1397 - 21:37

دکتر محمود واعظی که به دستور رئیس جمهور برای بازدید از مناطق سیل زده غرب و جنوب کشور و تهیه گزارش از میزان خسارات وارده و راهکارهای کمک به مردم، عصر چهارشنبه وارد اهواز شده بود، از شهر مرزنشین رفیع از توابع هویزه بازدید کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با تاکید براینکه قبل از ورود سیل با حجم بالا و در اقدام به موقع و فوق العاده از ورود حجم بالای آب به منازل مسکونی مردم جلوگیری شد، افزود: برای جلوگیری از شکستگی بند رفیع با اقداماتی شبانه روزی از 250 کیلومتر دورتر از این منطقه سنگ و دیگر مواد مورد نیاز با سرعت به این بند رسید.

دکتر واعظی با قدردانی از اقدامات شبانه روزی استاندار و مجموعه استانداری خوزستان که در چند روز گذشته در این منطقه حضور داشتند، گفت: این درس خوبی برای همه است تا جهادی عمل نمایند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید براینکه با کمک و همکاری همه دستگاه های مختلف در استان و بسیج تجهیزات به زودی جلوی آب گرفته خواهد شد، از مردم و شیوخ منطقه برای همکاری فوق العاده و دلسوزانه با مسئولان برای رفع و حل مشکلات سیل زدگان قدردانی کرد.

دکتر واعظی با اشاره به اینکه باید ابتدا از ورود سیلاب به منطقه جلوگیری به عمل بیاید، گفت:سپس در مراحل بعدی با لایروبی و کمک های مالی، مردم می توانند با آسودگی به زندگی عادی خود ادامه دهند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه در جلسه شورای مدیریت بحران در اهواز، مشکلات مردم این منطقه بحث و بررسی می شود، تصریح کرد: رئیس جمهور همواره نسبت به مرزنشین ها که در زمان هشت سال دفاع مقدس از کشور و خاک خود دفاع کردند، دغدغه دارند و کم آبی و یا سیل باعث بروز مشکلاتی برای آنان می شود که با تهیه گزارش ها، به مشکلات این منطقه رسیدگی می شود.

دکتر واعظی در پاسخ به سوالی درباره برنامه دولت برای پرداخت خسارت سیل به مردم خوزستان و لرستان، گفت:مهمترین مطلب این است که ابتدا باید جلوی آسیب ها و ورود آب گرفته شود و در مرحله بعد به خسارات رسیدگی می شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه با شرکت در جلسه شورای مدیریت بحران استان خوزستان، ریاست این جلسه را به منظور بررسی خسارات وارده، چگونگی کمک به سیلزدگان و ارزیابی راهکارهای پیشگیری از رخدادهای مشابه در آینده، بر عهده گرفت.

شناسه خبر: 107792

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی