دکتر واعظی در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان بوشهر:

برنامه‌ریزی دقیق و همه جانبه برای توسعه استان بوشهر ضروری است/ استان بوشهر قطب انرژی کشور است/ تأکید بر هدف‌گذاری درازمدت باید برای فعال کردن حوزه‌های شیلات، معادن، گردشگری و کشاورزی استان  بوشهر / دولت بر ضرورت تفویض اختیار به استان‌ها تأکید جدی دارد/ضرورت تشکیل کمیته‌ای به منظور پیگیری تعهدات دستگاه‌های دولتی و خصوصی در استان‌ها

جلسه توسعه و سرمایه گذاری استان بوشهر روز دوشنبه به ریاست رئیس دفتر رئیس جمهور، برگزار شد و در آن مهم‌ترین برنامه‌ها و ظرفیت‌های بخش عمومی، دولتی و بخش خصوصی برای توسعه و پیشرفت استان بوشهر مورد بررسی قرار گرفت.

شناسه خبر: 107274 -

دوشنبه 26 آذر 1397 - 13:43

دکتر محمود واعظی در جلسه توسعه و سرمایه گذاری استان بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های گسترده استان بوشهر برای توسعه و آبادانی شتابان، ضرورت برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری دقیق و همه جانبه در تمامی بخش‌ها را مورد تأکید قرار داد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه استان بوشهر قطب انرژی کشور محسوب می‌شود و در این حوزه اقدامات بسیار بزرگی در سطح استان انجام شده، خاطر نشان کرد: استان بوشهر علاوه بر برخورداری از نعمت انرژی، در حوزه‌هایی مانند شیلات، معادن، گردشگری و کشاورزی نیز استعدادهای فراوانی دارد که نباید بخاطر برخورداری از نفت و گاز، مغفول واقع شوند و باید با هدف‌گذاری درازمدت برای فعال کردن این حوزه‌ها برنامه‌ریزی شود.

دکتر واعظی اضافه کرد: با توجه به استعدادی که استان بوشهر در بخش شیلات و کشاورزی دارد، سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها می‌تواند، ضمن بهره‌مندی استان از مزیت‌های آن در افزایش اشتغال نیز تأثیرگذار باشد.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: با توجه به مزیتی که استان بخاطر دسترسی به آب دارد، می‌توان از این ظرفیت برای راه‌اندازی و توسعه سایر صنایع در کنار صنعت انرژی استان استفاده کرد.

دکتر واعظی در این جلسه همچنین لزوم نگاه ملی به ظرفیت‌های کشور، پرهیز از بنگاه‌داری و همچنین تمرکززدایی از تهران را مورد تأکید قرار داد و گفت: دولت تدبیر و امید بر ضرورت تفویض اختیار به استان‌ها و تسهیل در رسیدگی به امورات مردم و سرمایه‌گذاران تأکید جدی دارد و از همه دستگاه‌ها می‌خواهیم که در این حوزه، در فعالیت‌های خود شتاب و سرعت ایجاد کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه با تأکید بر اهمیت توجه به توسعه روستایی، گفت:‌ اعتبار خوبی در این زمینه اختصاص یافته است که باید از آن به درستی برای ایجاد توسعه پایدار در روستاها استفاده شود.

دکتر واعظی همچنین بر ضرورت تشکیل کمیته‌ای به منظور پیگیری تعهدات دستگاه‌های دولتی و خصوصی در استان‌های مختلف تأکید کرده و آن را در روند عملیاتی شدن تعهدات مؤثر دانست.

در این جلسه که مدیران عامل بانکها ، کارافرینان و سرمایه گذاران بخش های خصوصی و دولتی و جمعی از مسوولان ارشد استان بوشهر حضور داشتند، استاندار این استان گزارشی از روند توسعه استان و ظرفیت های گسترده بخشهای مختلف این استان، ارائه داد.

شناسه خبر: 107274

- دفتر رئیس‌جمهوری

- جلسات

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده