دکتر واعظی در دیدار وزیر دارایی ترکیه:

مناسبات و همکاری‌های ایران و ترکیه رو به گسترش و راهبردی است

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به روابط رو به گسترش و راهبردی ایران و ترکیه، بر توسعه، تقویت و تحکیم همه جانبه مناسبات و همکاری‌های دو کشور تاکید کرد.

شناسه خبر: 107258 -

پنجشنبه 22 آذر 1397 - 23:49

دکتر محمود واعظی که در راس هیأتی برای دیدار و رایزنی با مقامات و مسوولان عالی رتبه ترکیه به این کشور سفر کرده است، عصر پنجشنبه با «برات آل بایراک» وزیر دارایی ترکیه، دیدار و در زمینه راهکارهای توسعه روابط و همکاری‌های اقتصادی تهران-آنکارا با یکدیگر گفت و گو کردند.

رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیر دارایی ترکیه در این دیدار با ابراز علاقه مندی به گسترش روابط اقتصادی دو کشور،  همکاری‌های دو طرفه را در توسعه مناسبات ایران و ترکیه راهبردی دانستند.

دکتر واعظی و آل بایراک روابط و همکاری‌های ایران و ترکیه را در سال‌های اخیر مثبت و روبه گسترش دانستند و بر ضرورت توسعه بیش از پیش مناسبات اقتصادی و تلاش در راستای افزایش حجم مبادلات تجاری دو کشور تاکید کردند.

قرار است در سفر آتی حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان به ترکیه، پنجمین دور نشست شورای عالی همکاری‌های راهبردی دو کشور با حضور رؤسای جمهور ایران و ترکیه برگزار شود که در این راستا دکتر واعظی و وزیر دارایی ترکیه بر موضوعاتی که قرار است در این نشست مطرح شود، توافق کردند.

شناسه خبر: 107258

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای خارجی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده