دکتر ابتکار در نشست با اعضای مجلس دانش آموزی کشور:

عنصر آگاهی، شناخت و انتخاب همراه با آزادی واختیار، کلید و رمز پیروزی انقلاب اسلامی است /مجلس دانش آموزی ماموریت دارد تا تاریخ معاصر را به خوبی بشناسد/ 13 آبان با آگاهی، فداکاری و مشارکت جوانان، دانشجویان و دانش آموزان شکل گرفت

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه عنصر آگاهی، شناخت و انتخاب همراه با آزادی واختیار، کلید و رمز پیروزی انقلاب اسلامی است، تاکید کرد: اکنون بیش از هر زمان دیگر نیازمند درک مبانی مفهومی و فکر انقلاب اسلامی هستیم.

يکشنبه 13 آبان 1397 - 18:22

دکتر معصومه ابتکار روز یکشنبه در نشست با هیات رئیسه مجلس نهم دانش آموزی کشور افزود: طرح، بحث و تبیین مفهومی مبانی و اصول انقلاب اسلامی از مباحث مهم گفت و گوی بین نسلی است که باید در پارلمان دانش آموزی مطرح شود.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، با اشاره به حوادث روز 13 آبان و تسخیر لانه جاسوسی، تاکید کرد: نگرانی دانشجویان این بود که حوادثی همانند کودتای 28 مرداد و سقوط دولت مردمی مصدق بار دیگر توسط آمریکا در اوایل انقلاب اسلامی رخ دهد و دستاوردهای مهم مردم در این انقلاب از بین برود.

دکتر ابتکار با بیان اینکه مجلس دانش آموزی ماموریت دارد تا تاریخ معاصر را به خوبی بشناسد، گفت: برای تحریف تاریخ و دور کردن نسل کنونی از هویت ایرانی-اسلامی اقداماتی انجام می شود که باید در قالب گفت و گوی بین نسلی فرصتی فراهم شود تا در برابر تحریف تاریخ و تهی کردن هویت مقابله شود.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: در این جنگ روانی، باید از فرصت های عصر انقلاب دیجیتال بخوبی استفاده شود که در این مسیر مهارت کار با IT  اهمیت اساسی دارد.

دکتر ابتکار با اشاره به اینکه باید مهارت های ارتباطی از دوران دانش آموزی تا تشکیل زندگی مشترک تقویت شود، افزود: با همکاری مجلس شورای اسلامی، وزارت آموزش و پرورش و دیگر ارگان های ذیربط در زمینه گفت و گوی ملی خانواده با محوریت مهارت های ارتباطی در حال همکاری هستیم.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به مصوبه دولت درباره مبحث مهم آموزش و مهارت های قبل از ازدواج، ادامه داد: با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین آموزش و پرورش در حال پیگیری بحث مذکور هستیم چراکه درصورت عدم ارائه صحیح این موضوع مهم، جامعه با لطماتی روبرو خواهد شد.

دکتر ابتکار تصریح کرد: ارائه اطلاعات علمی و درست و همچنین بهره گیری از تجارب سایر کشورها در این زمینه حائز اهمیت است.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، طرح شناسایی محله به محله کودکان واجب تعلیم برای حل مشکل تحصیل کودکان بازمانده از تحصیل بویژه دختران با کمک وزارت آموزش و پرورش و همچنین اقدامات مهم حقوقی و آموزشی برای مساله ازدواج در سنین پایین را از دیگر اقدامات مهم معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده عنوان کرد.

دکتر ابتکار در ابتدای سخنان خود  با اشاره به نقش محوری و کلیدی جوانان در شکل گیری نهضت و انقلاب اسلامی، تاکید کرد: 13 آبان با آگاهی، فداکاری و مشارکت جوانان، دانشجویان و دانش آموزان شکل گرفت.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده به ارائه برخی پیشنهادات به امام خمینی(ره) برای سقوط رژیم پهلوی اشاره کرد و افزود: ایشان با نگاهی بلند و همچنین درک عمیق از مسائل اجتماعی و سیاسی، معتقد بودند که نباید این تحولات به دست عده خاصی اتفاق بیفتد بلکه باید انقلاب اسلامی با حضور مردم و آگاهی آنان همراه شود.

دکتر ابتکار ادامه خاطر نشان ساخت: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی مسیر زمانبر و پرچالش آگاهی و شناخت مردم را انتخاب کرد که درنهایت منجر به پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین با حوادث مهمی همچون تسخیر لانه جاسوسی و ادامه مسیر انقلاب همراه شد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: این مسائل نشان می دهد که نقش مهم آگاهی، شناخت و درک مفهومی از انقلاب اسلامی باید ادامه یابد.

در ابتدای این جلسه نیز اعضای هیات رئیسه مجلس نهم دانش آموزی به ارائه دیدگاه ها و نظرات در زمینه حضور و نقش پر رنگ تر و فعال تر دختران و زنان ایرانی در جامعه پرداختند.

شناسه خبر: 106735