پس از شرکت در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد؛

دکتر روحانی وارد تهران شد

رئیس جمهوری اسلامی ایران بعد از ظهر پنجشنبه، پس از شرکت در هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، دقایقی پیش وارد تهران شد.

پنجشنبه 5 مهر 1397 - 13:32

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در بدو ورود به فرودگاه مهرآباد تهران از سوی دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور مورد استقبال رسمی قرار گرفت.

در مراسم استقبال رسمی از رئیس جمهور علاوه بر معاون اول و مشاور مقام معظم رهبری در امور بین  الملل، جمعی از وزرا و معاونین رئیس جمهور نیز حضور داشتند.

سخنرانی در هفتاد و سومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، سخنرانی در اجلاس صلح برای بزرگداشت نلسون ماندلا، دیدار با مدیران رسانه های آمریکایی، نشست با جمعی از نخبگان سیاست خارجی آمریکا، دیدار با رهبران مسلمان آمریکا و گفتگو با شبکه های تلویزیونی سی ان ان، ان بی سی و پی بی اس آمریکا  از جمله برنامه های رئیس جمهور در این سفر بود.

دکتر روحانی در این سفر فشرده با دبیرکل سازمان ملل متحد، مدیر اجرایی صندوق بین المللی پول، رئیس کمیته بین المللی المپیک و روسای جمهور و مسئولان بلند پایه دیگر کشورها از جمله کوبا، بولیوی، افغانستان، ترکیه، انگلیس، ارمنستان، بلژیک، نروژ، فرانسه، مالزی،ژاپن، ایتالیا، سوئیس و ونزوئلا دیدار و گفتگو کرد.

رئیس جمهور همچنین در نشست خبری با رسانه های خارجی، دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران پیرامون مسائل و موضوعات گوناگون بین المللی را تبیین و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

شناسه خبر: 106352