دکتر روحانی در دیدار رئیس جمهور ونزوئلا:

حکومتی که پشتوانه مردم را در اختیار دارد، تسلیم تهدید نمی شود/ تهران از توسعه همه جانبه همکاری‌ با کشورهای حوزه آمریکای لاتین بویژه ونزوئلا استقبال می‌کند

رئیس‌ جمهور تاکید کرد: امروز بزرگترین وظیفه مسئولان ایران و ونزوئلا تلاش مضاعف برای توسعه همکاری‌ها در راستای منافع مردم و توانمند کردن اقتصاد دو کشور است.

پنجشنبه 5 مهر 1397 - 00:53

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در دیدار «نیکولاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا با اشاره به روابط خوب دو کشور، گفت: مردم ایران و ونزوئلا به طور مداوم مورد تهاجم و تحریم آمریکا قرار داشته‌اند.
رئیس جمهور با اشاره به خروج غیرقانونی و یکجانبه آمریکا از توافق بین‌المللی برجام، اظهار داشت: آمریکایی‌ها هم به گفتگو دعوت می کنند و هم به دنبال سرنگونی حکومت ایران هستند و تصور می‌کنند، اگر به مردم فشار بیاورند می‌توانند به این هدف خود دست یابند. اما نمی‌دانند حکومتی که پشتوانه مردم را در اختیار دارد، تسلیم تهدید نمی شود.
دکتر روحانی افزود: امروز کشورهای مستقل باید با گسترش مناسبات همه جانبه و مقاومت در برابر زیاده‌خواهی دشمنان به آنان ثابت کنند راهی که در پیش گرفته‌اند، اشتباه است.
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز رئیس جمهور آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل، شکست جدیدی در راستای اقدامات خلاف قانون خود تجربه کرد و همه کشورها از برجام حمایت کردند، گفت: جمهوری اسلامی ایران از توسعه همه جانبه روابط و همکاری‌ها با کشورهای حوزه آمریکای لاتین بویژه ونزوئلا استقبال می‌کند.
دکتر روحانی با تقدیر از ابراز همدردی دولت و ملت ونزوئلا با مردم ایران در حادثه تروریستی اهواز، تصریح کرد: این گونه حوادث نشان می‌دهد که باید همه کشورهای جهان برای مبارزه با تروریسم جدیت داشته باشند.
«نیکولاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا نیز در این دیدار با ابراز تسلیت و همدردی دولت و ملت ونزوئلا با مردم ایران در حادثه تروریستی اهواز، گفت: دشمنان می‌خواهند با استفاده از تروریسم به منافع ملت‌ها سلطه پیدا کنند که باید در برابر آنها ایستادگی کنیم.
رئیس جمهور ونزوئلا با اشاره به اینکه امروز در دورانی قرار داریم که در آن استکبار و زیاده‌خواهی معنا ندارد و باید در برابر آنها بایستیم، گفت: توسعه مناسبات و همکاری‌های همه جانبه میان کشورهای مستقل مانند ایران و ونزوئلا موجب شکست دشمنان و به نفع دو ملت خواهد بود.
مادورو همچنین بر ضرورت همکاری‌های دو کشور در مجامع بین‌المللی مانند اُپک و سازمان ملل متحد تأکید کرد.

شناسه خبر: 106341