دکتر معظم زاده در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از رزمندگان شاغل نهاد:

قافله‌سالار ایستادگی و مقاومت در مقابل ظلم و جور، حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) بود/ خون شهدایمان دیواری آهنین در مقابل هر تهاجم نابجایی است/ فرهنگ بسیجی و جهادی، دفاع مقدس را به یک دانشگاه تبدیل کرده بود/ دولت در دوران دفاع مقدس در کنار دیگر ارکان نوپا، اقدامات پشتیبانی‌کننده فراوانی در حمایت از رزمندگان غیورمان انجام داد

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری با تبریک هفته دفاع مقدس و ضمن تعظیم و تکریم به تمامی اسوه‌های ایثار و شهادت، گفت: قافله‌سالار ایستادگی و مقاومت در مقابل ظلم و جور، حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) بود که این ایام بوی عطر حسینی‌اش فضای ما را مست و مدهوش معرفت به او نموده است.

شناسه خبر: 106174 -

دوشنبه 2 مهر 1397 - 18:26

دکتر عبدالخلیل معظم‌زاده روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از رزمندگان شاغل نهاد، اظهار داشت: هفته دفاع مقدس یادآور روزهای حماسه، فداکاری، ایثار و از خودگذشتگی دلیرمردان غیور و بزرگی است که طریق سرخ و نورانی خویش را چراغی راهنما قرار دادند تا خطه جنوب و غرب کشور سنگر و خاک‌ریزی ایمن برای ایران اسلامی باشد.

وی خاطرنشان کرد: چه نیکوست یادی کنیم از شهدای مظلوم و به خون خفته در مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز که در سالروز دفاع مقدس با تهاجمی ناجوانمردانه و کور، جمعی از مردم مظلوم این بوم گلگون به خون خود غلتیدند. رمز فتح الفتوح و کلید طریق و سلوکمان از گذشته تاکنون ایران اسلامی همین بوده و خون شهدایمان دیواری بس آهنین در مقابل هر تهاجم نابجایی است.
دکتر معظم‌زاده، افزود: هفته دفاع مقدس، کلاس درسی است برای ما و اسوه‌های مقاومت و حماسه و هفته پند است و درس‌آموزی برای دشمنان؛ چرا که ملت ایران این درس را به دشمنان تا دندان مسلح داد که هیچ‌گونه تسلیحاتی یارای مقاومت در مقابل غیرت و پایمردی جوانان شوریده‌حال و مؤمن و رزمندگان خداباور را ندارد.
وی با اشاره به دوران جبهه و جنگ و جهاد، یادآور شد: به عنوان جوانی جهادی که در آن روزهای حماسه حضور داشتم باید بگویم در آن دوران احساس درد و خستگی وجود نداشت، چرا که فرهنگ حاکم بر روابط فرمانده و فرمان‌گیر چیز دیگری بود.
معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهور تصریح کرد: فرهنگ بسیجی و جهادی، دفاع مقدس را به یک دانشگاه تبدیل کرده بود که در آن جایگاه استاد و شاگردی وجود نداشت، چرا که در آن فضا به همه یاد می‌دادند و همه یاد می‌گرفتند؛ چون تعلقی مادی وجود نداشت. به واقع، اگر تبعیت از فرماندهی بود، باوری اعتقادی را پشتوانه داشت کما اینکه فرماندهان نیز خود را سپر و سنگر فرمان‌بران می‌دانستند.
دکتر معظم‌زاده بیان داشت: مناسبت دارد در این هفته یادی کنیم از نقش دولت و دولتمردان در 8 سال دفاع مقدس که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برخلاف نظم جهان سرمایه‌داری، مردم مسلمان ایران صاحب یک حکومت اسلامی شدند و مانع و رادعی برای نقش‌آفرینی غرب و شرق در منطقه شدند.
معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری افزود: در چنین شرایطی مقابله جهانی با حاکمیت نوپای ایران اسلامی شروع شد؛ از کودتا تا تجهیز منافقین و دست زدن به ترور عزیزانمان و سرانجام جنگ تمام عیار توسط رژیم بعثی عراق که با شروع جنگ تحمیلی و توأمان اعمال تحریم‌های کمرشکن شرایطی را عارض نمود که از یکسو موضوع دفاع از میهن اسلامی و پشتیبانی از رزمندگان و از سوی دیگر تأمین معیشت مردم همه در دستور کار بود. لذا دولت در کنار دیگر ارکان نوپای حکومت اسلامی اقدامات پشتیبانی‌کننده فراوانی را در حمایت از رزمندگان غیورمان انجام داد و بنا به ماهیت ذاتی و وظایف تخصصی هر وزارتخانه‌ها توجه و تلاش خود را بر این امر متمرکز کرد.
وی در ادامه به طور اجمالی برخی از وظایف و مأموریت‌های پشتیبان کننده وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی نقش دولت و مردم را مورد اشاره قرار داد.

شناسه خبر: 106174

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی