دکتر نهاوندیان در سمپوزیوم زنجان شهر پیشرو اکو:

با تقویت همدلی در کشور چالش‌ها را به فرصت تبدیل کنیم

معاون اقتصادی رئیس جمهور شامگاه یکشنبه در سمپوزیوم "زنجان شهر پیشروی اِکو" که در مؤسسه فرهنگی اِکو برگزار شد، بر ضرورت تقویت همدلی در کشور برای عبور از مشکلات، تاکید کرد.

شناسه خبر: 105466 -

يکشنبه 7 مرداد 1397 - 23:22

دکتر محمد نهاوندیان با تقدیر از مسئولان استان که توانستند زنجان را در این صحنه بین‌المللی به عنوان شهر پیشرو معرفی کنند، گفت: این فرصتی که برای مطرح شدن این شهر ایجاد شده، فرصت قابل توجهی برای توسعه همه جانبه است.

وی افزود: حقیقت این است هر زمانی که در توسعه، انسان را با ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی محور قرار می‌دهیم در آن صورت توسعه، پایدار می‌شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اینکه زنجان با پیشینه تاریخی، سیاسی، فرهنگی و مفاخر والایی که در خود پرورده است، این امکان و شایستگی را برای توسعه پایدار دارد، خاطرنشان کرد: امروز زنجان با ابتکارات اجتماعی خود در کشور شناخته شده و درخشیده است و باید با همه داشته‌هایش مورد توجه قرار گیرد.

دکتر نهاوندیان با اشاره به اینکه اگر چه امروز بیشتر ذهن‌ها درگیر چالش‌های شرایطی است که در اقتصاد ایجاد شده، افزود: اگر به گذشته بنگریم، می‌بینیم که رشدها در بستر چالش‌ها شکل گرفته و امروز هنر این است که چالش‌ها را به فرصت تبدیل کنیم.

معاون اقتصادی رئیس جمهور اظهار داشت: در شرایط امروز که برخی مسایل ارزی و تجاری بوجود آمده، باید حاصل تصمیمات ما حمایت بیشتر از تولیدکننده داخلی باشد.

دکتر نهاوندیان تصریح کرد: باید نسبت به مسایل، جلب توجه همگانی داشته باشیم و به جای نگرش‌های صنفی، جناحی و سیاسی همه با هم بیندیشیم و عمل کنیم و در این صورت است که می‌توانیم چالش‌های پیش‌رو را به فرصت تبدیل کنیم.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه باید از گذشته برای ساخت آینده بهتر و افتخارآفرین‌تر برای کشور بهره بگیریم، گفت: افقی که می‌شود برای زنجان در ابعاد ملی و جهانی متصور بود این است که زنجان شایستگی این را دارد که در غرب کشور، مرکزیت پیدا کرده و بر اساس برخی تصمیمات سفر استانی رئیس جمهور به این استان می‌تواند نقطه کانونی برای دانش، ارتباطات و شرکت‌های دانش‌بنیان باشد.

دکتر نهاوندیان با تأکید بر ضرورت همدلی و اجتناب از سیاست‌زدگی در کشور، خاطر نشان کرد: امروز اقتصاد کشور، بیشترین آسیب را از سیاست‌زدگی خورده است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت در 4 سال گذشته توانست علی‌رغم مشکلات متوسط رشد را در کشور بالا ببرد و تورم را کنترل کند، اظهار داشت: همه اینها با روحیه و امید می‌تواند به پیش برود اما اگر التهاب‌زایی بوجود بیاید و با عوامل سیاسی انتظارات تورمی در جامعه شکل بگیرد، همه این موفقیت‌ها از دست خواهد رفت.

دکتر نهاوندیان با بیان اینکه امروز نسخه درمان‌کننده در سطح محلی، استانی و ملی توجه به افزایش همدلی است، گفت: در روز حادثه مشخص می‌شود، چه کسانی فداکار بوده و چه کسانی تنها به خود می‌اندیشیدند و همه آنهایی که امروز از آنها به عنوان مفاخر یاد می‌شوند کسانی هستند که در سختی‌ها مصمم بوده و با فداکاری ایستاده‌اند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با تأکید بر اینکه این شرایط می‌تواند به سرمایه‌ای برای رشد پایدار تبدیل شود، گفت: این روزها خواهد گذشت و قطعاً از این شرایط عبور می‌کنیم همانگونه که از جنگ نظامی 8 ساله گذشتیم و امروز از آن دوران تنها حماسه‌های فداکاری و ایثار باقی مانده است.

دکتر نهاوندیان اظهار داشت: امروز از زنجانی‌های موفق می‌خواهم که فرصت انتخاب زنجان به عنوان شهر پیشروی اِکو را غنیمت شمرده و در راستای توسعه بیش از پیش این استان و آینده‌ای درخشان برای زنجان تلاش کنند.

در این مراسم دکتر نهاوندیان به عنوان یکی از اعضای شورای عالی زنجان، شهر پیشروی اِکو معرفی و اولین نشان شیخ اشراق به عنوان نشان برتر شهر پیشروی اِکو به وی تقدیم شد.

شناسه خبر: 105466

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سخنراني ها

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده