دکتر نهاوندیان در جلسه ستاد طرح بازآفرینی شهری پایدار استان لرستان:

حرکت پرشتاب و گسترده در اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری ضروری است/ احیای بافت‌های فرسوده یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های دولت دوازدهم است

معاون اقتصادی رئیس جمهور لزوم حرکت پرشتاب و گسترده در اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری را مورد تأکید قرار داد و خطاب به استاندار لرستان، گفت: استان لرستان لازم است با همت مضاعف و سرعتی بیشتر در مسیر اجرای این طرح مهم گام بردارد و استاندار با احساس اختیار و اقتدار کامل در مورد همه زمین‌های دولتی برای اجرای این طرح تصمیم بگیرد.

شناسه خبر: 105397 -

دوشنبه 1 مرداد 1397 - 15:11

دکتر محمد نهاوندیان روز دوشنبه در جلسه ستاد طرح بازآفرینی شهری پایدار استان لرستان، احیاء بافت‌های فرسوده را یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های دولت دوازدهم دانست و گفت: در روند اجرای این طرح دولت مصمم است، هماهنگی‌های لازم را در سطوح کلان انجام داده تا این طرح با سرعت بیشتر اجرایی شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور افزایش تحرک و سرعت در اجرای این طرح را در استان لرستان مورد تأکید قرارداد و گفت: استاندار در روند اجرای این طرح از اختیار و اقتدار کامل برخوردار است و می‌تواند در مورد همه زمین‌های دولتی تصمیم بگیرد. اموال و املاک دولتی متعلق به دولت است و برای هیچ دستگاه خاصی نیست و قانون‌گذار تصمیم گرفته همه این زمین‌‌ها در اختیار اجرای طرح بازآفرینی شهری قرار بگیرد.

دکتر نهاوندیان با تأکید بر اینکه قابل قبول نیست که مردم در اماکن نامناسب و بافت‌های ناکارآمد زندگی کنند، اظهار داشت: امروز تصمیم گرفتیم که با اجرای طرح بازآفرینی شهری آسیب‌پذیری مردم در مقابل حوادث طبیعی بویژه زلزله را از بین ببریم و دولت با همه توان به کمک این طرح آمده است.

وی با تأکید بر تسریع در اجرای طرح بازآفرینی شهری در استان لرستان، گفت: باید ظرف یک ماه همه زمین‌ دولتی که در مجموعه شهری استان وجود دارد، شناسایی و به توسعه‌گرها معرفی شود تا این طرح با سرعت هر چه بیشتر در خدمت مردم قرار بگیرد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور افزود: قهرمان اجرای این طرح شرکت‌های توسعه‌گر، متولی کار شهرداری‌ها و حامی آن استاندار و بقیه دستگاه‌های دولتی هستند.

دکتر نهاوندیان با تأکید بر انگیزه‌مند کردن بخش خصوصی در اجرای طرح بازآفرینی شهری، گفت: دولت مشوق‌های لازم را برای بخش خصوصی در نظر گرفته و آمادگی دارد، علاوه بر آن مشوق‌ها، مشوق‌های جدیدی را نیز در نظر بگیرد تا روند اجرای آن از سرعت بیشتری برخوردار باشد و در این راستا باید به گونه‌ای تصمیم‌گیری کنیم که اجرای آن برای بخش خصوصی جذاب باشد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور تصریح کرد: در اجرای طرح بازآفرینی شهری، جان و عزت مردم و اشتغال ناشی از آن برای دولت از اهمیت بسزایی برخوردار است لذا برای اجرای آن اهتمام جدی وجود دارد.

در این جلسه استاندار لرستان، شهردار خرم‌آباد و تعدادی از اعضای ستاد بازآفرینی شهری استان لرستان گزارشی در خصوص شناسایی از اراضی دولتی و مشکلات موجود در روند اجرای این طرح از جمله تغییر کاربری‌ها و تقویت هماهنگی بین دستگاه‌های دولتی بر روند اجرای این طرح ارایه کردند.

براساس گزارش ارایه شده 4 محله در شهر خرم‌آباد شناسایی شده و برای یکی از محله‌ها که سکونتگاه غیررسمی محسوب می‌شود، تصمیم ابتکاری اتخاذ شده که می‌تواند در زیباسازی فضای شهر خرم‌آباد و آن محله بسیار جالب توجه باشد.

شناسه خبر: 105397

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

- جلسات

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده