دکتر معظم زاده در مراسم گرامیداشت روز شهدا:

تکریم شهدا، در وهله اول تلاشی برای تکریم و عزت آفرینی خود ماست/ شهید در مسیر سیر الی الله امتحان خودش را به خوبی پس داده است

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری با اشاره به آیات و روایاتی درباره شهادت و جایگاه شهدا گفت که تکریم شهدا منتی از ما بر شهدا نیست، بلکه تکریم آنان تلاشی برای تکریم و عزت خود ماست.

چهارشنبه 23 اسفند 1396 - 11:03

دکتر عبدالخلیل معظم زاده به مناسبت 22 اسفند روز گرامیداشت شهدا با خانواده هفت تن از شهدای کارمند نهاد ریاست جمهوری و فرزندان و اعضای خانواده ایثارگران شاغل در نهاد ریاست جمهوری دیدار و گفتگو کرد.

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری افزود: ما که توفیق شهادت و قرار گرفتن در جایگاه رفیع شهدا را نداشتیم باید از خدا طلب کنیم تا ما را در جایگاه شاهدان وارسته در دنیا قرار دهد. شهادت فوز عظماست چرا که عنصری که شهادت را معنا داده، شهید است که امتحان خودش را پس داده است؛ شهید عزیزترین دارایی اش و همه آنچه را در وجودش بوده تقدیم خدا کرده است.

دکتر معظم زاده اظهار داشت: شهید به معنای واقعی کلمه از سر عشق و تمایل، در موضع یک عاشق و عابد وارسته، سیر الی الله را طی کرده و عروج و اوج عشق ورزی با معشوق را برای خودش انتخاب کرده و در این مسیر به بهترین وجه امتحان خود را پس داده است.

وی با اشاره به اینکه شهادت فوز عظمایی است که در طی این مسیر نصیب شهید شده است، تصریح کرد: البته به اعتقاد ما شاهد بودن به نسبت شهید بودن، رسالتی بس خطیر، بزرگ و سنگین تر است. در مسیر شاهد وارسته بودن یک غفلت کوچک می تواند ما را از مسیر دور کند. شاهد بودن وارستگی و حریت می خواهد نه وابستگی و تعلق خاطر و اسارت در قید و بند دنیا.

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: امروز رسالت شاهد بودن بسیار سنگین تر از شهید و شهادت است، چرا که شهدا امتحان خودشان را پس دادند و فوز عظمای شهادت نصیب شان شد، اما ما و به ویژه کسانی که با ایثارگران نسبت و وابستگی دارند، اگر کوچکترین خطایی مرتکب شویم و به ویژه اگر با پشتوانه قرار دادن این نسبت و وابستگی مرتکب این خطا شویم، دیگر نمی توانیم دین خود را به شهید و شهدا ادا کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین اکرمی رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری نیز در این مراسم با بیان اینکه حفظ شان و جایگاه خانواده شهدا و ایثارگران در وهله اول بر عهده خود ما خانواده های شهداست، گفت: ما با هیچ کس در دنیا سر جنگ نداریم، اما زورگویان جهانی چشم دیدن زندگی مستقل و عزتمندانه ما را ندارند. این مساله برای ما در کشور مشکلات مضاعفی ایجاد کرده است، اما این مشکلات نباید باعث شود که با دیدن کوچکترین مساله ای ناامید شویم. باید آستین همت بالا زده و برای حل مشکلات تلاش کنیم و اول خودمان حرمت نگاه داریم و بعد از دیگران توقع حفظ حرمت ها را داشته باشیم.

حجت الاسلام ولیزاده مسئول امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری نیز در این مراسم زنده نگاه داشتن یاد شهدا را از وظایف همه آحاد جامعه برشمرد و اظهار داشت: شهدا بر گردن همه ما حق دارند. باید یاد شهدا را زنده نگاه داریم، اما زنده نگاه داشتن یاد شهدا در عمل به سیره و روش زندگی و منش آنهاست.

وی با اشاره به اینکه در نظرسنجی انجام شده در اسفند سال 92 مشخص شد که فقط 3 درصد مردم اطلاع دارند که روز 22 اسفند روز گرامیداشت شهداست، تصریح کرد: با توجه و تلاش دولت تدبیر و امید بر اساس نظرسنجی انجام شده در سال 94، بیش از 30 درصد مردم می دانستند که 22 اسفند روز گرامیداشت شهداست و این نشانه تعهد دولت تدبیر و امید به شهدا و خانواده شهداست.

در پایان مراسم با حضور دکتر معظم زاده و حجج اسلام اکرمی و ولیزاده از خانواده هفت شهید کارمند نهاد ریاست جمهوری با اهدای لوح تقدیر شد.

شناسه خبر: 103429