معاون حقوقی رئیس جمهور در مراسم سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری:

حکومت قانون کشف بزرگ قرن معاصر است/ عدالت موتور محرک  جوامع است

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه ماموریت وکیل به دلیل این که حق دادخواهی مردم را انجام می دهد، ماموریت عمومی است، گفت: کانون وکلا برای استقرار عدالت و حق در جامعه باید اراده اجرا داشته باشد.

چهارشنبه 9 اسفند 1396 - 21:05

دکتر لعیا جنیدی در مراسم شصت و پنجمین سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری مرکز که عصر چهارشنبه در تالار وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به اثر بخشی ماموریت وکیل در جامعه افزود: یک بخشی از این ماموریت عمومی وکیل، نقش نظارتی است که در استقرار حکومت و قانون اثرگذار است.

جنیدی با بیان این که حکومت قانون کشف بزرگ قرن معاصر است، افزود: در حکومت قانون تمام استعدادها و توان ها در جای خود قرار می گیرد و شکوفا می شود.

معاون حقوقی رئیس جمهور ادامه داد: کانون وکلا باید تبدیل به رصد خانه ای شود که در کمترین ماموریت خود عدول از قانون و انحراف از آن را در جامعه مطرح و از آن جلوگیری کند.

دکتر جنیدی گفت: در کنار ماموریت نظارت کانون وکلا ، یک ماموریت آرمان خواهانه نیز وجود دارد و آن استقرار عدالت در جامعه از راه اصلاح برخی قوانین است. عدالت در هر قاعده و هر حکمی عادلانه است و منجر به رشد اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و اعتلای تمدن ما خواهد شد.

وی با بیان اینکه وکلا باید به عنوان قطب نمایی باشند که میزان عدالت و اعتلای تمدن را در جامعه نشان دهند،

استقرار عدالت را منبع تحرک جامعه دانست و گفت: عدالت برای هر جامعه ای موتور محرک بوده و منع تبعیض و برقراری عدالت در جامعه می تواند برای فرزندان ما نقطه امید و قوت باشد.

شناسه خبر: 103254