دکتر نهاوندیان در اجتماع باشکوه راهپیمایان 22 بهمن یزد:

امروز روز تجدید عهد مردم با آرمانهای انقلاب و تجدید عهد مسئولان در خدمت و امانتداری است/ کسانی که می خواستند با تحریم، ایران را منزوی کنند، امروز خودشان منزوی تر از همیشه هستند

معاون اقتصادی رییس جمهور در اجتماع باشکوه راهپیمایان 22 بهمن یزد ، جشن 22 بهمن را جشن شادمانی شجاعان توصیف کرد و گفت: پیام 22 بهمن، پیام استقامت بر پیمان است. امروز روز تجدید عهد مردم با آرمانهای انقلاب اسلامی و روز تجدید عهد مسئولان در خدمت و امانتداری است. باید با جشن 22 بهمن، سرمایه اجتماعی کشور را بیشتر کنیم و در مسیر عزت، استقلال و آزادی سریع تر و منسجم تر حرکت کنیم.

شناسه خبر: 102878 -

يکشنبه 22 بهمن 1396 - 14:54

دکتر محمد نهاوندیان تصریح کرد: امروز مردم اعم از پیر و جوان با حضور با شکوه خود در مراسم 22 بهمن 96 می خواهند این پیامشان به سراسر جهان برسد که پای اسلام، انقلاب، ایران، نظام و مقام معظم رهبری ایستاده اند.

وی افزود: در راهپیمایی مردم یزد، نسل اولی ها، در کنار نسل دوم و سوم و چهارم، شاداب و سرزنده ، شعارهای انقلاب را سر می دهند. امروز مردم ایران ، همانند سال 57، استقلال آزادی و جمهوری اسلامی می خواهند.

معاون اقتصادی رییس جمهور اظهار داشت: مردم در مسیر انقلاب خود، این جناح و آن جناح و این گروه و آن گروه و سلیقه نمی شناسند؛ همه متحد در مسیر پیشبرد آرمانهای انقلاب با سرعت بیشتر و مطالبه بیشتر ایستاده اند و از مسئولان توقع دارند سرعت حرکت را در دستیابی به آرمانها بیشتر کنند.

دکتر نهاوندیان خاطرنشان کرد: به گواهی همه شاهدان بین المللی، امروز، عزت و استقلال ما نه فقط با سال 57 و 30 سال و 20 سال و 10 سال قبل بلکه با یک سال قبل نیز قابل مقایسه نیست. عزت امروز ایران اسلامی در منطقه، در نتیجه پیروزی افتخارآفرینی که مقاومت اسلامی در برابر تروریسم تکفیری کسب کرد، بسیار بالا و غرورآفرین تر بوده و در صحنه های مختلف تجلی کرده است.

معاون اقتصادی رییس جمهور ادامه داد: مقابله ایران اسلامی با این جعل خطرناکی که به نام اسلام توسط گروههای تکفیری در حال پا گرفتن بود، فقط یک حرکت نظامی یا سیاسی نبود، یک جهاد بزرگ فرهنگی بود که توطئه آلوده کردن اسلام رحمت، علم، تدبیر، کرامت و تعقل به اسلام تعصب کور و تبدیل چهره اسلام ناب به یک چهره خونریز را خنثی کرد.

دکتر نهاوندیان گفت: امروز دنیا فهمیده این خونریزان سخنگویان اسلام نبودند و اسلام ناب محمدی را باید از ایران اسلامی آموخت. امروز ایران عزتمندتر از همیشه به دنیا نشان داده که با انسجام و وحدت ملی می تواند بر حقوق خودش ایستادگی کند. کسانی که می خواستند با تحریم، ایران را منزوی کنند، امروز خودشان منزوی تر از همیشه هستند و حتی متحدان خودشان را از دست داده اند و متحدان شان نیز آنها را تنها گذاشته و در مقابل شان ایستاده اند.

وی اضافه کرد: کسانی که فکر می کردند می توانند مسیر پیشرفت اقتصادی ایران را سد کرده و ارتباط ایران را با دنیا قطع کنند، امروز شاهد آن هستند که مرتبا در این کشور گامی به جلو برای پیشرفت اقتصادی برداشته می شود. کسانی که می خواستند رشد تولید ما را متوقف کنند، امروز می بینند که رشد تولید ناخالص اقتصاد ایران سال گذشته رتبه اول را در جهان داشت.

معاون اقتصادی رییس جمهور اظهار داشت: آنها می خواستند ایران را منزوی کنند، اما شاهد بودند که در ایران نرخ سرمایه گذاری به 7.1 درصد رسیده و گامهای موفقی در مسیر ایجاد اشتغال برای جوانان ایرانی برداشته شده تا عزت و کرامت جوانان و خانواده ها تامین شود.

دکتر نهاوندیان تصریح کرد: مسیر ما در جهت پیشرفت ایران اسلامی، از همان مسیر استقلال و آزادی می گذرد. مردم می خواهند که در چهلمین سال پیروزی انقلاب، تجلی و تحقق هر چه بیشتر استقلال را در روابط سیاسی و آزادی را در مناسبات اقتصادی ببینند. هر چه رقابت در اقتصاد بیشتر باشد، کیفیت کالاهای ایرانی بالاتر رفته و حضور ایران در بازارهای جهانی مقتدرانه تر و قوی تر می شود.

وی خاطرنشان کرد: همه اقشار و گروهها باید به جای پرداختن به برخی مسایل حاشیه ای ،پیام 22 بهمن را دریابند و پیام چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برای همه ما، پیام وحدت و انسجام پشت سر رهبری معظم انقلاب در مسیر تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی است.

معاون اقتصادی رییس جمهور گفت: مردم یزد هنوز نوای آیت الله صدوقی را در گوش دارند، هنوز صدای آرام و پرمعنویت آیت الله خاتمی را در گوش دارند و هنوز یاد شهید سردار منتظرقائم را در خاطر دارند؛ مسیر همان مسیر است و راه همان راه. خدا در قرآن به ما وعده داده که اگر شما بر راهتان استقامت کنید، ما به شما نعمت و رحمت را چنان می دهیم که سیراب شوید.

دکتر نهاوندیان افزود: می خواهیم در 22 بهمن با صدای بلند با خدای خودمان و با امام زمان (عج) تجدید عهد کنیم. با صدای بلند اعلام کنیم که مسیر انقلاب را به عنوان آماده سازی زمینه ظهور عدل جهانی آماده و تا تحقق آن هدف بلند این مسیر را ادامه خواهیم داد.

وی اظهار داشت: ممکن است اختلاف نظر و سلیقه داشته باشیم، اما آنجا که پای انقلاب، نظام، اسلام و اعتقادت در میان است، همه یکدل و متحد می ایستیم و مسیر را ادامه می دهیم. امیدوارم هر روز موفق تر از دیروز پرچم استقلال و آزادی کشور را برافراشته و 22 بهمن سال آینده را به عنوان چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با متانت و تدبیر جشن بگیریم. راه ما برای پیروزی انقلاب، راه امیدواری، نشاط، انسجام و تلاش است.

معاون اقتصادی رییس جمهور تصریح کرد: کسانی که می خواهند با سیاه نمایی بذر یاس و ناامیدی بیافشانند، مطمئن باشند برای خودشان آشفتگی و پشیمانی درو خواهند کرد. ملت ایران منسجم و متحد و مصمم است و هر سال در مسیر شکوفایی، گامی به جلو برخواهد داشت.

دکتر نهاوندیان خاطرنشان کرد: در سالی که مقام معظم رهبری آن را سال تولید و اشتغال اعلام کردند، گام بلندتری در مسیر اقتصاد مقاومتی برخواهیم داشت. اقتصاد مقاومتی درون زا و برون نگرا است یعنی اینکه تعامل سازنده با جهان را افزایش دهیم، اینکه طرح نوسازی ناوگان تجاری را برای استفاده از پتانسیل ترانزیت بین المللی در ایران کلید بزنیم، اینکه بتوانیم برنامه گسترده بازآفرینی شهری را اجرا کنیم که در سال 97 بیش از 200 هزار شغل در کشور ایجاد خواهد کرد، همه نشانه های اجرای موفق اقتصاد مقاومتی است.

معاون اقتصادی رییس جمهور افزود: اقدامات انجام شده در مسیر اجرای اقتصاد مقاومتی و پیشرفت روز افزون کشور ،پیام های نشاط و حرکت است و با این پیامها می توانیم کسانی را که تلاش دارند بذر یاس بیافشانند، ناامید کنیم.

شناسه خبر: 102878

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

فیلم مرتبطاخبار برگزیده