حجت الاسلام و المسلمین یونسی در مراسم جشن میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و تقدیر از ایرانیان مسیحی:

ما ملتی متحد، همدل و منسجم هستیم که هیچ عامل خارجی هرگز نمی تواند ما را از هم جدا کند/ باید در کنار هم زندگی کرده و تفاوت ها را به رسمیت بشناسیم/ نباید اجازه دهیم کوچکترین حرکت در کشور موجب امیدواری دشمنان و دلسردی دوستان نظام شود

دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در مراسم جشن میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و تقدیر از ایرانیان مسیحی که با حضور دکتر محمد علی نجفی شهردار تهران و بزرگان و اقلیت های دینی و مذهبی کشورمان برگزار شد، از ابتکار برگزاری این جشن از سوی شهرداری تهران تقدیر و اظهار امیدواری کرد این اقدامات برای احیای دیگر مناسبت های ملی و مذهبی توسعه پیدا کند.

شناسه خبر: 102289 -

چهارشنبه 13 دی 1396 - 20:51

حجت الاسلام و المسلمین علی یونسی در این مراسم که چهارشنبه شب در سالن همایش های کتابخانه ملی برگزار شد، با اشاره به سخنانی از رییس جمهور مبنی بر اینکه "ما به ایرانی که خانه همه ایرانیان اعم از مسلمان، مسیحی، زرتشتی و یهودی و... است افتخار می کنیم"، اظهار داشت: مطمئنا همه ما به ایران عزیزمان که خانه همه ماست افتخار می کنیم چرا که تاریخ، افتخارات، خوشی ها و درد و غم مشترکی داریم.

وی با بیان اینکه ایران در طول قرن ها ایرانیان را به یک خانواده بزرگ تبدیل کرده که به زیبایی در کنار هم زندگی می کنند، گفت: ما ملتی متحد، همدل و منسجم هستیم که هیچ عامل خارجی هرگز نمی تواند مارا از هم جدا کند.

دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با اشاره به اینکه توطئه ها و تفرقه افکنی های دینی، مذهبی و قومیتی دشمنان و شیطنت های بیگانگان نمی تواند خللی در همبستگی ملت ایران ایجاد کند، تصریح کرد: همبستگی عمیق ملی، این کشور را تاکنون حفظ کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین یونسی ادامه داد : اجداد و بزرگان ما در طول تاریخ به ما آموخته اند که باید در کنار هم زندگی کرده و تفاوت ها را به رسمیت شناخته و آنها را به زیبایی بپذیریم.

وی با بیان اینکه هر دین و مذهب و آیینی در جایگاه خود زیباست، اظهار داشت: زیبایی یک جامعه در تناسب تفاوت ها در کنار یکدیگر است و ملت ایران بدلیل آنکه متحد و منسجم است زیبایی جامعه انسانی را به خوبی به نمایش گذاشته است.

دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با اشاره به اینکه ملت ایران در انتخابات ، اقتدار ملی و عظمت ایران را به نمایش گذاشتند، خاطرنشان کرد: در جریان انتخابات همه آزادانه سخن های خود را حتی تندترین سخن ها را بیان کردند اما در نهایت ملت ایران در انتخاباتی بدون هیچ مسئله امنیتی حضور پرشور داشت.

حجت الاسلام و المسلمین یونسی افزود: نباید اجازه دهیم کوچکترین حرکت در کشور موجب امیدواری برای دشمنان و دلسردی دوستان نظام جمهوری اسلامی ایران شود.

 

شناسه خبر: 102289

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

- سخنراني ها

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده