مولاوردی در دیدار اسقف کلیسای حضرت یوسف (ع):

پیروان ادیان الهی باید مروج عملی ارزشها باشند

دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی اظهار داشت: امیدوارم همه ما پیروان ادیان الهی، آموزه های اصلی و اساسی ادیان مثل محبت و صلح دوستی را که بین همه ما مشترک است، به خوبی درک کرده و به کار ببندیم و مروج عملی این ارزشها باشیم.

چهارشنبه 13 دی 1396 - 17:04

شهیندخت مولاوردی روز چهارشنبه در آغازین روزهای سال نو میلادی با حضور در کلیسای حضرت یوسف (ع) ضمن دیدار با مسئولان و جمعی از فعالان این کلیسا، سال نو و میلاد حضرت عیسی (ع) را به ایشان تبریک گفت و آرزو کرد سال جدید سرشار از امنیت، صلح و دوستی برای هموطنان مسیحی، مسیحیان و همه مردم جهان باشد.

دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی اظهارداشت: جهان امروز بیش از هر زمان دیگری به این آموزه ها نیازمند است؛ به ویژه آنکه امروز نفرت پراکنی و اعمال خشونت و بسیاری جنایات و اعمال ناپسند دیگر به نام دین انجام می شود. این وضیت برای همه مایه تاسف است و باید همه ما مسلمانان و پیروان سایر ادیان کمک کنیم تا ریشه این تفکرات انحرافی و غلط از بین برود و دیگر هیچگاه به هیچ شکل دیگر مجال بروز و ظهور دوباره نیابد.

مولاوردی در ادامه توضیحاتی درباره ماموریتهای دستیاری امور حقوق شهروندی رییس جمهور ارائه و تاکید کرد که به دنبال این هستیم تا موضوع تحقق حقوق شهروندی را با ارائه آموزش های لازم از مقطع پیش دبستانی تا دانشگاه و نیز آموزش به خانواده ها و همه افراد از طرق مقتضی از جمله رسانه ها به شکل جدی و موثر پیگیری کنیم تا خود مردم با آشنایی صحیح با حقوق خودشان، آن را از مسیر صحیح مطالبه کنند.

وی تصریح کرد: نحوه مطالبه حقوق مساله بسیار مهمی است. باید چگونگی مطالبه حقوق نیز آموزش داده شود تا مردم حقوق خود را از راههای صحیح پیگیری کنند و باید به گونه ای جریان سازی شود که یک موج و گفتمان صحیح مطالبه حقوق شهروندی در جامعه ایجاد شود.

در این مراسم اسقف کلیسای حضرت یوسف (ع) نیز متقابلا عید میلاد حضرت مسیح (ع) را به خانم مولاوردی و همه ایرانیان و پیروان و دوستداران آن حضرت تبریک گفت و با قرائت آیه ای از قرآن درباره ولادت حضرت عیسی خاطرنشان کرد: حضرت عیسی در قرآن منزلت بالا و خاصی دارد و از داستان ولادت ایشان به عنوان ولادتی خاص  در قرآن کریم یاده شده است.

وی گفت: پیام اصلی همه ادیان دوستی و محبت است و ما پیروان ادیان ابراهیمی باید مروج این پیامها و ارزشهای معنوی در جهان باشیم. مشکلات جهان فقط با محبت کردن همه انسانها به یکدیگر قابل حل و فصل است.

شناسه خبر: 102288