دکتر رضوی در نشست هم افزایی دستگاههای اجرایی در امور توسعه روستایی:

تسهیلات تخصیصی از صندوق توسعه ملی فرصت خوبی برای توسعه و ایجاد اشتغال در روستاها است

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با بیان اینکه تسهیلات تخصیص یافته از محل صندوق توسعه ملی فرصت بسیار خوبی برای توسعه و ایجاد اشتغال در روستاهاست، گفت: با اطمینان می گویم اگر این تسهیلات خوب تخصیص یافته و صحیح به مصرف برسد، تکرار خواهد شد.

شناسه خبر: 102239 -

دوشنبه 11 دی 1396 - 10:12

دکتر ابوالفضل رضوی روز  دوشنبه در نشست هم افزایی دستگاههای اجرایی دخیل در توسعه روستایی با اشاره به ابلاغ آیین نامه و روش اجرایی اعطای تسهیلات از محل اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون دلاری توسعه و ایجاد اشتغال در روستاها گفت: با توجه به سود 4 درصدی برای مرزنشینان و سود 6 درصدی برای روستائیان، باید گفت که این تسهیلات فرصت بسیار خوبی برای توسعه و ایجاد اشتغال در روستاهاست.

وی افزود: همه دستگاههای دخیل در موضوع تخصیص این تسهیلات تلاش کنند این پولها به پروژه های پایدار تخصیص یابد چرا که با اطمینان می گویم اگر این منابع خوب و صحیح به مصرف برسد، حتما تکرار خواهد شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهار داشت: آیین نامه اجرایی اعطای این تسهیلات از سوی معاونت توسعه روستایی ، وزرای کار و کشور و رییس سازمان برنامه و بودجه به امضا رسیده است، اما همچنان اگر کسی از دوستان پیشنهاد و راهکار سازنده ای درباره آن داشت، مشتاقانه آن را پذیرفته و در اصلاحیه آیین نامه لحاظ خواهیم کرد.

دکتر رضوی با اشاره به اینکه این اعتبارات بر اساس فاکتورهای سه گانه تعیین شده از سوی مجلس بین استانها تقسیم شده است، تصریح کرد: البته از مجموع منابع تخصیص یافته به هر استان 70 درصد منابع تخصیص یافته و 30 درصد از سهم منابع پس از مصرف آن بخش اول و به تناسب کیفیت عملکرد استانها در مصرف 70 درصد اولیه منابع تخصیص خواهد یافت.

وی همچنین از برگزاری نمایشگاه توانمندی های عشایر و روستائیان در 15 اسفند امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: پارسال هم برگزار کنندگان و هم بازدیدکنندگان به ما پیشنهاد کردند که اگر این نمایشگاه در آستانه عید نوروز برگزار شود، بهتر خواهد بود و لذا ما این پیشنهاد را عملیاتی کردیم.

شناسه خبر: 102239

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده