دکتر واعظی در دیدار وزیر ارتباطات و فناوری های پیشرفته جمهوری آذربایجان:

همکاری های ایران و آذربایجان در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات باید بیش از پیش گسترش یابد

رییس دفتر رییس جمهور روابط ایران و جمهوری آذربایجان را در بخش های مختلف روبه توسعه برشمرد و بر ضرورت تلاش برای گسترش همکاری‌های دو کشور در زمینه های مختلف فضایی، فناوری اطلاعات، آی تی، ترانزیت و پست و مخابرات تاکید کرد.

شناسه خبر: 102146 -

جمعه 1 دی 1396 - 14:58

دکتر محمود واعظی روز جمعه در دیدار با رامین قلی‌اف وزیر ارتباطات و فناوری‌های پیشرفته جمهوری آذربایجان، اظهار داشت: خوشبختانه موافقت نامه ها و اسناد بسیار خوبی بین مسئولان دوکشور در زمینه توسعه همکاری‌ها و مشارکت در اجرای طرح های توسعه ای ارتباطات و فناوری اطلاعات منعقد شده که باید در تسریع اجرای آنها تلاش بیشتری داشته باشیم.

رییس دفتر رییس جمهور با اشاره به توافق دو کشور برای تسهیل در ارسال مرسولات پستی و ابطال تمبر دوستی مشترک میان ایران و آذربایجان، گفت: می توانیم با برقراری روابط و همکاری های سه جانبه و چند جانبه ایران و آذربایجان با کشورهایی نظیر روسیه و ترکیه فعالیت های گسترده تری در بخش های مرتبط با صنعت فضایی، آی تی و پست و مخابرات ترتیب دهیم.

دکتر واعظی توسعه روابط و همکاری ها در بخش حمل و نقل و ترانزیت میان ایران و جمهوری آذربایجان را حائز اهمیت و در راستای اراده و توافق روسای جمهور دو کشور دانست و افزود: با بهره برداری از بندر بزرگ شهید بهشتی در چابهار، هیچ محدودیت ترانزیتی برای منطقه قفقاز و آسیای میانه وجود ندارد.

رییس دفتر رییس جمهور توافق وزرای خارجه ایران، آذربایجان و ترکیه بر گسترش همکاری های سه جانبه در بخش آی.سی.تی(ICT) را مثبت ارزیابی کرد و گفت: امروز بسیاری از شرکت های بزرگ در جهان از استارت آپ‌ها ایجاد شده اند و باید زمینه را برای آشنایی، همکاری و مشارکت جوانان و فعالان در این عرصه فراهم کنیم.

رامین قلی‌اف وزیر ارتباطات و فناوری های پیشرفته جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار با اشاره به روابط دوستانه دو کشور در بخش های مختلف، گفت: امروز همکاری های بسیار خوبی در بخش های مرتبط با فناروی ارتباطات و اطلاعات و آی تی، بین دو کشور برقرار است و توسعه فعالیت های مشترک، اولویت همکاری های ما با جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر ارتباطات و فناوری های پیشرفته جمهوری آذربایجان همچنین با استقبال از پیشنهاد توسعه همکاری های سه جانبه و چند جانبه ایران و آذربایجان با دیگر کشورها نظیر ترکیه و روسیه در این بخش، ضمن اعلام تصمیم آذربایجان برای اجرای فیبر نوری از مسیر ایران، خواستار گسترش مناسبات و حضور جوانان و فناوران ایرانی در اجرای پروژه های ارتباطی و فناورانه در جمهوری آذربایجان شد.

شناسه خبر: 102146

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای خارجی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده