دکتر واعظی در دیدار وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان:

روابط تجاری و اقتصادی ایران و آذربایجان رو به توسعه است/ باید در اجرای توافقات و پروژه های مشترک تهران - باکو تسریع شود/ توسعه روابط بانکی و استفاده از پول ملی در مبادلات تجاری در ارتقا سطح روابط اقتصادی دو‌کشور تاثیرگذار است

رییس دفتر رییس جمهور روابط اقتصادی و تجاری ایران و آذربایجان را روبه رشد دانست و بر لزوم تلاش در راستای ارتقاء سطح مناسبات و همکاری های فی مابین تاکید کرد.

شناسه خبر: 102143 -

پنجشنبه 30 آذر 1396 - 19:58

دکتر محمود واعظی عصر پنجشنبه به وقت محلی در دیدار شاهین مصطفی‌اف وزیر اقتصاد آذربایجان، با اشاره به ضرورت اهتمام در جهت اجرای توافقات و پروژه های مشترک و فراهم کردن زمینه های جدید برای همکاری میان دو‌کشور، گفت: باید با تلاش مسوولان دو کشور مناسبات و روابط تهران - باکو همواره رو به توسعه و پیشرفت بیشتر باشد.

رییس دفتر رییس جمهور توسعه روابط بانکی و استفاده از پول ملی در مبادلات تجاری فی مابین را در گسترش مناسبات اقتصادی و تجاری دو کشور حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: پروژه های مشترک دو کشور از جمله احداث راه آهن آستارا-آستارا و ایجاد کارخانه های تولید خودرو در آذربایجان پیشرفت های خوبی داشته و باید در راستای تکمیل هرچه سریعتر کارخانه داروسازی اهتمام بیشتری صورت پذیرد.

دکتر واعظی تاکید کرد: امروز شرایط و بسترهای مناسبی در مسیر همکاری های دو کشور وجود دارد که باید از این توانمندی ها و ظرفیت ها در راستای توسعه مناسبات همه جانبه دو کشور بهره برداری کنیم.

شاهین مصطفی‌اف وزیر اقتصاد آذربایجان نیز در این دیدار با تجلیل از اهتمام دکتر واعظی در دوران تصدی مسوولیت ریاست کمیسیون مشترک همکاری های ایران و آذربایجان، گفت: با تلاش های انجام شده در آینده ای نزدیک شاهد بهره برداری از پروژ های مشترک دو کشور خواهیم بود.

وزیر اقتصاد آذربایجان توسعه روابط بانکی و استفاده از پول ملی در مبادلات را در ارتقاء سطح روابط اقتصادی و تجاری ایران و آذربایجان مهم برشمرد و اظهار داشت: باید از ظرفیت ها و توانمندی های موجود بیشترین استفاده را برای گسترش روابط دو کشور داشته باشیم.

مصطفی اف همچنین خواستار حضور سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی ایران در مناطق آزاد جدید تجاری مرزی و شهرک های صنعتی آذربایجان در راستای انتقال تجربیات، تکنولوی و انجام فعالیت های صنعتی و سرمایه گذاری در این مناطق شد.

شناسه خبر: 102143

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای خارجی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده