رییس دفتر رییس جمهور:

شایعه تغییر رییس بانک مرکزی پایه و اساسی ندارد/ دستور دکتر روحانی به دستگاهها برای همکاری در جهت کاهش آلودگی هوا/ دستور رئیس جمهور به سازمان برنامه جهت توجه ویژه به نظر مردم در خصوص بودجه/ طرح تحول سلامت ادامه می یابد

رییس دفتر رییس‌جمهور، شایعه تغییر رییس بانک مرکزی را بشدت رد کرد و با تاکید براینکه این شایعه هیچ پایه و اساسی ندارد، از همگان بویژه رسانه های همگانی خواست از دامن زدن به این شایعات بپرهیزند.

شناسه خبر: 102118 -

چهارشنبه 29 آذر 1396 - 14:37

دکتر محمود واعظی روز چهارشنبه و در پایان جلسه هیات وزیران به خبرنگاران گفت: باوجودی که بارها اعلام شده این خبر درست نیست اما برخی همچنان به آن دامن می زنند."به شما می‌گویم که دکتر سیف دارند کارشان را انجام می‌دهند و  برای تغییر ایشان هیچ تصمیمی وجود ندارد."

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره تخصیص بخشی از درآمدهای حاصل از افزایش قیمت حاملهای انرژی به تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی، گفت: موضوع آلودگی هوا و تکالیفی که رییس جمهور برای بخش محیط زیست تعیین کرده اند، از جمله موضوعاتی بود که در جلسه امروز هیات دولت پیرامون آن بحث شد.

رییس دفتر رییس جمهور افزود: در این جلسه تاکید شد که هیات وزیران از تصمیمات شورای محیط زیست ، پشتیبانی خواهد کرد و رییس جمهور نیز در این جلسه دستور دادند همه وزارتخانه‌ها و سازمان‌های ذیربط برای پیشبرد تصمیمات جهت کاهش آلودگی هوا همکاری کنند.

دکتر واعظی گفت: همچنین با اصل ایده تخصیص بخشی از درآمدهای حاصل از افزایش قیمت حاملهای انرژی و یا دیگر منابع درآمدی دولت به تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی، مخالفتی نیست.

وی افزود: یکی از مواردی که در بودجه امسال بر آن تاکید شده ، ایجاد اشتغال برای جوانان به عنوان یک اولویت است . همانطور که آقای رییس جمهور اعلام کردند دولت تابع نظرات اکثریت مردم است و مردم می توانند در رابطه با لایحه بودجه که اکنون همه جزئیات آن عملا در یک اتاق شیشه‌ای و در معرض دید همگان قرار گرفته ، نظر بدهند. رییس جمهور هم سازمان برنامه و بودجه را مأمور کردند که به نظرات مردم توجه ویژه کند.

رییس دفتر رییس جمهور در پاسخ به پرسشی درباره طرح تحول سلامت و دورنمای تداوم آن با توجه به مشکلات بودجه ای گفت: بخش قابل توجهی در بودجه سال آینده به پیشبرد طرح تحول سلامت اختصاص یافته است و همزمان باتوجه به دستوراتی که رییس جمهور به وزیر بهداشت در خصوص صرفه جویی در هزینه داده اند، این طرح همچنان به پیش خواهد رفت.

 وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره اولویت های دولت در موضوع حقوق شهروندی گفت: بحث حقوق شهروندی حقی است که مردم دارند و دولت مصمم است که این حقوق را محقق سازد و اجرا کند. البته من هم قبول دارم تا وقتی حقوق شهروندی در کشور به یک فرهنگ تبدیل نشود این حقوق اجرا نخواهد شد و از سوی دیگر نیز مردم باید حقوق شهروندی خودشان را بشناسند.

دکتر واعظی به اجلاس ملی گزارش اجرای حقوق شهروندی اشاره و گفت:شما  شاهد بودید که جلسه بیست و هشتم آذرماه ،کاملاً متفاوت از همه جلسات دیگر بود چرا که جلسه‌ای داشتیم که تعدادی از وزرا و روسای دستگاه‌ها آمدند و به مردم گزارش دادند. رییس جمهور نیز به آنها دستور دادند شما کارهای مختلفی برای مردم انجام دهید و اعلام کردند که 6 ماه یکبار باید به من گزارش دهید و من هم سالی یکبار به مردم گزارش می‌دهم.

وی همچنین در جواب سوالی درباره ادعاهای تازه ترامپ علیه ایران و موضوع برجام گفت: به نظر من کار آقای ترامپ باعث شده که برجام بین امضاء کنندگان و حتی آن کسانی که امضاء کنندگان برجام هم نیستند، وحدت ایجاد کند. برجام می‌ماند، برجام یک چارچوبی است بین ما و اتحادیه اروپا و  کشورهای بزرگی که حق وتو دارند. این انتخاب رییس جمهور آمریکاست که آیا می‌خواهد در عرصه بین‌الملل به امضاها و تعهدی که می‌کند، وفادار بماند و یا اینکه می‌خواهد آمریکا را به عنوان کشوری متزلزل و بی اعتبار نشان دهد.

شناسه خبر: 102118

- دفتر رئیس‌جمهوری

- مصاحبه ها

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده