به دستور رییس جمهوری و از طریق ارتباط مستقیم تلویزیونی انجام شد؛

بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی 30 طرح زیربنایی و اقتصادی در استان سیستان و بلوچستان

بهره برداری از 25 طرح زیربنایی و اقتصادی و شروع عملیات اجرایی 5 طرح دیگر در استان سیستان و بلوچستان روز شنبه در یک ارتباط مستقیم تلویزیونی، به دستور رییس جمهور آغاز شد.

شناسه خبر: 101801 -

شنبه 11 آذر 1396 - 16:27

8 هزار 862 میلیارد ریال و 390 میلیون دلار  برای  بهره برداری و یا آغاز عملیات این 30 طرح اختصاص یافته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان و در حاشیه دیدار با برگزیدگان استان به صورت ویدئو کنفرانس 25 طرح و پروژه را افتتاح و دستور آغاز عملیات اجرایی 5 پروژه دیگر را صادر کرد.

پروژه‌های زیربنایی و اقتصادی افتتاح شده در حوزه‌های نفت، بهداشت و درمان، کشاورزی، فناوری اطلاعات، نیرو و رفاه اجتماعی می‌باشند.

رییس جمهور در این ارتباط مستقیم تلویزیونی دستور افتتاح طرح‌های برق‌رسانی به 155 روستای بدون برق استان، سازه آبگیر طرح آب‌رسانی به شهرهای سیستان، فاز دوم طرح آب‌شیرین کن چابهار و کنارک و نیز افتتاح کلینیک ویژه عدالت، بخش آی‌سی‌یو بیمارستان خاتم‌الانبیاء، افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت شهری و افتتاح ساماندهی مالکیت اراضی کشاورزی در دست سیستان، افتتاح 19 واحد پرورش مرغ گوشتی و افتتاح 142 طرح سیستم آبیاری تحت فشار، افتتاح باقیمانده قطعه یک باند دوم بزرگراه زاهدان بم، افتتاح بزرگراه ایرانشهر و افتتاح محورهای روستایی از جمله طرح‌ها و پروژه‌های زیربنایی بود که در حوزه‌های وزارت نیرو، کشاورزی، بهداشت و درمان، نیرو و راه و شهرسازی افتتاح شدند.

با دستور رییس جمهور همچنین عملیات اجرایی طرح فشرده‌سازی گاز طبیعی جهت تأمین نیروگاه گازی و عملیات اجرایی بزرگترین مجتمع زنجیره‌ای پرورش شترمرغ و طرح‌های بزرگ گلخانه‌ای آغاز شد.

پیش از افتتاح پروژه های مذکور ، وزرای نیرو ، جهادکشاورزی، بهداشت درمان و اموزش پزشکی و مسوولینی از وزارت راه و شهرسازی،نفت و حوزه های مربوطه،گزارشی را از محل پروژه ها به رییس جمهور ارایه کردند.

شناسه خبر: 101801

- دولت یادهم و دوازدهم

- سفرهای استانی

- جلسات

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده