دکتر واعظی در گفتگو با خبرنگاران:

در جلسه سران قوا درباره تشکیلات دولت بحثی نشد/ هر اصلاحی در ساختار دولت باید با نظر و رای نمایندگان مجلس انجام شود/ لایحه اصلاح ساختار دولت در مجلس در حال طی مراحل قانونی است

رییس دفتر رییس جمهور تصریح کرد: اصلاح ساختار دولت صرفا با توافق روسای قوای مجریه و مقننه قابل انجام نیست  و این موضوعی است که باید 290 نماینده مجلس آن را بررسی کرده و درباره آن رای و نظر بدهند

شناسه خبر: 101585 -

چهارشنبه 24 آبان 1396 - 13:06

دکتر محمود واعظی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت درپاسخ خبرنگاری که پرسید" آیا توافق یا تفاهمی بین روسای جمهور و مجلس روی موضوع  ساختار دولت انجام شده  است؟، گفت: شاید تفاهمی شود درباره اینکه کارها چطور پیش برود، اما درباره سرنوشت موضوع نه. این موضوع حق نمایندگان است و هر چه مجلس تصویب کرد برای ما لازم الاجراست.

وی افزود: در جلسه سران قوا درباره تشکیلات دولت هیچ بحثی نشده است. رییس کمیسیون اجتماعی مجلس هم با بنده تماس گرفتند و به ایشان هم گفتم که در جلسه سران قوا درباره این موضوع بحثی نشده است. اینکه بین آقای رییس جمهور و رییس مجلس صحبتی شده باشد، معمولا درباره این طور مسائل بین روسای قوای مجریه و مقننه گفتگوها و صحبتهایی می شود.

رییس دفتر رییس جمهور اضافه کرد: دولت لایحه ای به مجلس داده که در کمیسیون های مجلس در حال بررسی است و از طرف دولت هم آقای انصاری معاون امور اداری و استخدامی در این مباحث مشارکت دارند و کار دارد مثل کار بر روی دیگر لوایح پیش می رود. پیشنهادات نمایندگان درباره لوایح در این جلسات مطرح می شود و اگر پیشنهاد خوبی مطرح شود به صرف اینکه در لایحه دولت نبوده، دولت با آن مخالفت نمی کند. ما هر آنچه را که فکر کنیم برای آینده دولت و کشور مفید است، مدنظر قرار می دهیم.

دکتر واعظی در واکنش به این موضوع که رییس جمهور در سفر روز گذشته به کرمانشاه قول داد که دولت همه توانش را برای رفع نابسامانی در امدادرسانی به زلزله زدگان به کار خواهد گرفت، اما هنوز نابسامانی ها باقی است، تصریح کرد: تنها ساعاتی پس از وقوع زلزله ، وزرای کشور و بهداشت و رییس سازمان هلال احمر به دستور رییس جمهور به کرمانشاه سفر کردند و خود آقای رییس جمهور نیز به فاصله یک روز به مناطق زلزله زده سفر کرد که همه اینها با هدف ساماندهی امدادرسانی به زلزله زدگان بود.

وی خاطرنشان کرد: ستاد بحران هر روز تشکیل جلسه می دهد و امروز صبح هم رییس جمهور موافقت کرد که وزیر کشور به جای حضور در جلسه دولت، جلسه ستاد بحران را تشکیل دهد. متاسفانه اتفاق بزرگ و ناگواری رخ داده است و خسارت زلزله اگر چه در برخی شهرهای بزرگ چندان زیاد نیست، ولی در حدود 1900 روستا در یک محدوده وسیع جغرافیایی خسارات زیادی دیده اند که خدمت رسانی به چنین سطح گسترده ای از آسیب و بحران ، کار راحتی نیست.

رییس دفتر رییس جمهور با تشکر از همه نیروهای میدانی امدادرسان گفت: بر اساس گزارش های دریافتی عمده اقلام اساسی مورد نیاز زلزله زدگان مثل چادر و پتو و آب در حال توزیع است. امروز هم در جلسه دولت موضوع مورد بحث قرار گرفت و مسائلی مثل مدیریت بحران، امنیت و اطلاع رسانی به زلزله زدگان و اینکه هر دستگاهی باید دقیقا چه اقداماتی انجام دهد مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر واعظی همچنین به جلسه شب گذشته اعضای شورای اجتماعی کشور در حضور مقام معظم رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: جلسه بسیار خوبی بود و آقای رییس جمهور ابعاد مختلف آنچه در منویات و مطالبات مقام معظم رهبری مطرح شده بود را برای دستگاهها باز کردند تا برای تحقق آنها برنامه ریزی و کار شود تا در جلسه شش ماه آینده که خدمت مقام معظم رهبری می رسیم بتوانیم گزارشی از تحول در وضعیت آسیب های اجتماعی نظیر اعتیاد و طلاق و مسائل دیگر ارائه کنیم.

شناسه خبر: 101585

- دفتر رئیس‌جمهوری

- مصاحبه ها

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده