رییس دفتر رییس جمهور در گفتگو با خبرنگاران:

نظر دولت استحکام قانون و عدم تغییر موردی و ناگهانی آن است / مواضع مقامات سعودی فرافکنی برای انحراف افکار از مشکلات داخلی و خارجی آنهاست/ درباره حج عمره هیچ توافقی نشده است

رییس دفتر رییس جمهور، مواضع اخیر مقامات سعودی علیه ایران اسلامی را متاثر از مشکلات فزاینده آنها در عرصه بین المللی و داخلی و تلاشی برای فرافکنی از این مشکلات عنوان کرد.

شناسه خبر: 101494 -

چهارشنبه 17 آبان 1396 - 12:37

دکتر محمود واعظی در حاشیه جلسه روز چهارشنبه هیات دولت در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت یکی از منتخبین شورای شهر یزد و موضع دولت در این باره  نیز گفت: تصمیم‌گیری در این خصوص در اختیار قوه مجریه نیست و با توجه به قانون نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا ، بر عهده مجلس است اما با پیگیری‌های انجام شده در دولت، مجلس شورای اسلامی نیز این موضوع را از ابتدا دنبال کرده و خوشبختانه به توافق خوبی هم با قوه قضائیه رسیده است مبنی بر اینکه تا زمانی که قانون تغییر نکند، ایشان می تواند مانند دوره قبل به کارش ادامه دهد.

رییس دفتر رییس جمهور با اشاره به اینکه دولت هم نظرش همین بوده است، اظهار داشت: هم نظر شخص رییس جمهور و هم بحثی که در دولت مطرح شد، این بود که به هر حال نمی توانیم قانون را موردی و ناگهانی تغییر دهیم. هر قانونی که در زمان مقرر به تایید شورای نگهبان رسید، باید از اعتبار برخوردار باشد تا همه کشور و همه نهادها روی آن حساب باز کنند و لذا نظر دولت هم همین است.

دکتر واعظی در پاسخ به سوال دیگری درباره تحولات منطقه و مواضع ضد ایرانی مسئولان سعودی تصریح کرد: متاسفانه اوضاع منطقه از یک التهابی برخوردار است. از سو به نظر می‌رسد به دلیل اینکه تصمیمات چند سال گذشته حاکمان جدید عربستان در ارتباط با یمن، قطر و دیگر موضوعات پاسخ نداده؛ آنها مشکلاتشان زیادتر شده و الان که با مشکلات داخلی هم مواجهند، تلاش دارند فرافکنی کنند و اذهان را از بن بستی که در رابطه با یمن و قطر با آن مواجه شده اند و همچنین اختلافات داخلی شان، به سمت حزب الله و لبنان و ایران منحرف کنند.

وی خاطرنشان کرد: اینها یک سیاست قدیمی است که دیگر کاربرد ندارد. ما باید در ایران هوشیاری مان را حفظ کنیم. رسانه های همگانی و مسوولان باید دقت کنند به گونه ای عمل کرده و موضع گیری شود که در راستای صلح و امنیت در منطقه و نه در جهت توطئه، اختلاف و برهم زدن اوضاع و آشوب باشد.

رییس دفتر رییس جمهور در پاسخ به سوالی درباره وضعیت حج عمره نیز گفت: سازمان حج و زیارت به توافقی با طرف مقابل برای حج واجب دست یافتند اما درباره حج عمره تاکنون هیچ توافقی نشده است.

شناسه خبر: 101494

- دفتر رئیس‌جمهوری

- جلسات

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده