دکتر ابتکار در دیدار شماری از ورزشکاران و مسئولان ورزش بانوان معلول:

قهرمانان ورزشی به ویژه قهرمانان ورزشی معلول، منشا تزریق امید و نشاط به جامعه هستند

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور اظهار داشت: ورزشکاران به ویژه بانوان ورزشکار که با وجود معلولیت ظاهری توانسته اند موفقیت های بزرگ کسب کرده و در میدانهای داخلی و بین المللی قهرمان شوند، منشا تزریق امید و نشاط به جامعه هستند.

شناسه خبر: 101198 -

سه شنبه 25 مهر 1396 - 16:17

دکتر معصومه ابتکار روز سه شنبه در مراسم تقدیر از چهار تن از بانوان ورزشکار معلول کشورمان با قدردانی از تلاشها و زحمات این ورزشکاران، مربیان و دست اندرکاران ورزش بانوان معلول گفت: ورزشکاران و قهرمانان معلول دلیل روشنی بر این سخن هستند که معلولیت محدودیت نیست، بلکه فرصتی برای اثبات توانایی هایی است که خداوند در وجود هر فردی نهاده است تا همگان بیشتر قدر توانایی های خود را بدانند.

وی اضافه کرد: شما بانوان قهرمان نشان دادید که دستیابی به هر هدفی با تلاش و همت و علاقه میسر است. شما نه تنها راه موفقیت را پیش روی خود گشودید، بلکه افق روشنی برای همه معلولان دیگر و برای همه آحاد جامعه ترسیم کردید.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور اظهار داشت: معمولا در جوامع مختلف برای ایجاد امید تلاشهای زیادی به کار گرفته شده و سرمایه های زیادی صرف می شود، اما یک قهرمانی در رشته های مختلف ورزشی چنان حجمی از امید، نشاط و شادی را در جامعه ایجاد می کند که با صرف سالها سرمایه و تلاش نمی توان مشابه آن را ایجاد کرد. شما ورزشکاران به ویژه شما بانوان ورزشکار که با وجود معلولیت ظاهری توانسته اید قلل رفیع موفقیت را فتح کنید، منشا تزریق امید و نشاط به جامعه هستید.

دکتر ابتکار با اشاره به سخنان خانمها زهرا نعمتی، ساره جوانمردی، نیره سلامتیان و الهه فلاح؛ چهار تن از بانوان ورزشکار دارای سوابق متعدد قهرمانی، درباره لزوم توسعه اماکن ورزشی مناسب معلولان و مناسب سازی فضاهای شهری تصریح کرد که حتما پیگیری های لازم را برای حمایت های بیشتر دولت از ورزش معلولان به ویژه زنان به عمل خواهد آورد و تلاش خواهد کرد امکان طرح نیازهای مطرح شده برای فضاهای ورزشی و مناسب سازی فضاهای شهری را به شکل مستقیم از سوی ورزشکاران معلول زن با مسئولان امور شهری در شهرداری ها و شوراها فراهم آورد.

در این مراسم دکتر ابتکار از خانمها زهرا نعمتی، ساره جوانمردی، نیره سلامتیان و الهه فلاح و نیز خانم مشرف جوادی از مربیان و دست اندرکاران ورزش بانوان معلول، با اهدای لوح تقدیر کرد.

شناسه خبر: 101198

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده