دکتر واعظی در دیدار رییس دفتر رییس جمهور قبرس:

ایران از توسعه همکاری ها با قبرس استقبال می کند/ تاکید بر توسعه روابط بخشهای خصوصی دو کشور

رییس دفتر رییس جمهور با اشاره به ظرفیت های گسترده ایران و قبرس برای توسعه همکاری در عرصه های اقتصادی، فرهنگی و گردشگری، اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران از توسعه مناسبات و همکاری مشترک بویژه میان فعالان اقتصادی و بخش های خصوصی دو کشور استقبال می کند.

شناسه خبر: 100937 -

سه شنبه 4 مهر 1396 - 19:17

دکتر محمود واعظی عصر سه شنبه در دیدار "میخالیس سوفوکلئوس" رییس دفتر رییس جمهور قبرس که برای سرپرستی هیاتی اقتصادی به ایران سفر کرده، به سابقه روابط خوب و صمیمی دو کشور اشاره کرد و گفت: عضویت قبرس در اتحادیه اروپا فرصتهای همکاری میان تهران و نیکوزیا را افزایش داده است.

دکتر واعظی اظهار داشت: برای توسعه روابط اقتصادی، گسترش همکاریهای بانکی ضروری است.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه احداث نیروگاه برق خورشیدی بین دو کشور، افزود: ایران و قبرس در زمینه حمل و نقل نیز ظرفیتهای خوبی برای همکاری دارند که امیدواریم با تعامل کارشناسان و مقامات مربوطه، این ظرفیتها شناسایی و عملیاتی شوند.

میخالیس سوفوکلئوس رییس دفتر رییس جمهور قبرس نیز در این دیدار با اشاره به اینکه با اجرای توافق برجام زمینه برای تسریع در گسترش روابط خوب دو کشور بیشتر فراهم شده است، گفت: قبرس علاقمند است روابط با ایران را در عرصه های اقتصادی، تجاری، علمی و دانشگاهی، گردشگری وفرهنگی گسترش دهد.

وی اضافه کرد: از فعال کردن ظرفیتهای موجود برای همکاری با ایران در زمینه های حمل و نقل و انرژی نیز استقبال می کنیم و منتظر سفر مقامات و وزرای مرتبط دو کشور هستیم تا مذاکره برای گسترش تعاملات در این عرصه ها انجام شود.

رییس دفتر رییس جمهور قبرس همچنین با اشاره به اینکه قبرس در چارچوب اتحادیه اروپا و همراه با این اتحادیه از توافق هسته ای با ایران حمایت کرده و خواهان اجرای کامل آن است، اظهار داشت: علاقمندیم روابط بانکی با ایران به عنوان بستر توسعه روابط در دیگر عرصه ها را کاملا فعال کنیم.

شناسه خبر: 100937

- دفتر رئیس‌جمهوری

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده