رییس دفتر رییس جمهور درجمع خبرنگاران:

استاندار پروازی نمی تواند به مردم استان خدمت کند/ استانداران از ظرفیت های جوانان و بانوان در استانها استفاده کنند/ دولت در انتخاب مسوولان تفاوت جنسیتی قائل نمی شود/ سفر رییس جمهور به نیویورک کوتاه و فشرده خواهد بود/ سیاست هایی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ و بر آنها تاکید می شود، موجب قوت دولت است

رییس دفتر رییس جمهور روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در این جلسه 7 استاندار جدید موفق به کسب رای اعتماد از هیات وزیران شدند، گفت: رییس جمهور بر این تاکید دارند که رده سنی استاندران باید جوانتر شده و استاندار هر استان باید به همراه خانواده خود ساکن همان منطقه باشد چراکه استاندار پروازی نمی تواند به مردم استان خدمت کند.

شناسه خبر: 100680 -

چهارشنبه 22 شهريور 1396 - 14:45

دکتر محمود واعظی با بیان اینکه استانداران می بایست از جوانان و بانوان در امور استان استفاده کنند و نسبت به این موضوع اولویت بندی داشته باشند، اظهار داشت: خوشبختانه وزیر کشور در اقدامی مناسب در کنار احکام استانداران جدید برای هراستان یک پیوست هم لحاظ کرده که بواسطه آن مشخص می شود هر استاندار چه کاری باید انجام دهد و به نظر می رسد که استانداران با شرایط جدیدی کار خود را شروع خواهند کرد.

دکتر واعظی در پاسخ به سوالی درباره اظهارت وزیر کشور در زمینه مدیریت بانوان در جایگاه استانداری، با بیان اینکه وزارت کشور تلاش بسیار زیادی انجام و کمیته ای تشکیل داده و در حال بررسی این موضوع است، گفت:  انتخاب استاندار برای یک استان بسیار انتخاب دشواری است چراکه استاندار علاوه بر اینکه باید با مدیران کل همه وزارتخانه‌ها هماهنگ باشد، باید با چهارده ارگان حکومتی نیز اقدامات خود را تنظیم کند و رییس امنیت استان است.

رییس دفتر رییس جمهور با تاکید بر اینکه ما در انتخاب مسوولان خیلی تفاوت جنسیتی قائل نمی شویم ولی توانایی هایی که یک شخص باید برای پذیرش یک مسئولیت داشته باشد بسیار حائز اهمیت است، افزود: ما باید برای انتخاب مدیران و استانداران به سوابق آنها در گذشته توجه داشته باشیم و بدانیم این آقایان در گذشته بخشدار، فرماندار و معاون استاندار بودند و این مراحل را طی کردند.

دکتر واعظی تعیین و انتخاب فرمانداران و معاونان استاندارها از میان بانوان را در راستای استفاده حداکثری از توانایی آنها در آینده عنوان کرد و ادامه داد: معتقدم پاسخ به این مطالبه مردم مبنی بر استفاده از بانوان به عنوان استاندار مقداری زمان نیاز دارد، اما دولت هیچ محدودیتی در این زمینه قائل نیست.

رییس دفتر رییس جمهور درباره برنامه های سفر دکتر روحانی به نیویورک برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد نیز خاطرنشان کرد: رییس جمهور در سفر کوتاه و فشرده ای که در حال برنامه ریزی است، برنامه های مختلفی دارند که سخنرانی در سازمان ملل یکی از مهمترین این برنامه ها خواهد بود.

دکتر واعظی، دیدار با ایرانیان مقیم آمریکا، دیدار با مسلمانان و نخبگان فرهنگی و سیاسی آمریکا، گفتگو با نمایندگان رسانه ها و مطبوعات و مصاحبه با برخی شبکه های آمریکایی و دیدار با سران برخی کشورهای شرکت کننده در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد را از دیگر برنامه های رییس جمهور در این سفر کوتاه و فشرده عنوان کرد.

رییس دفتر رییس جمهور در پاسخ به سوالی درباره نامه مولوی عبدالحمید و پاسخ مقام معظم رهبری به این نامه و اینکه این نامه و پاسخ آن چه تحولی در مسیر دولت برای رسیدگی به اقلیت ها ایجاد کرده است، افزود: دولت خود را نسبت به پایبندی به سیاست هایی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ و یا بر آنها تاکید می شود، مقید می داند. آنچه مقام معظم رهبری ابلاغ و بر آن تاکید می‌کنند موجب قوت دولت است تا بتواند امور خود را بهتر و محکمتر انجام دهد.

شناسه خبر: 100680

- مصاحبه ها

- دفتر رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده